IBM Lotus SmartSuite

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Lotus Smart Suite je kancelářský balík původně dodávaný společností Lotus Software, kterou ale později zakoupila společnost IBM.

V polovině devadesátých let minulého století konkuroval podobným balíkům jako Microsoft Office, WordPerfect Office a další. Na rozdíl od MS Office se po roce 1995 vlivem špatné propagace a nedostatečné marketingové kampaně nedokázal prosadit v konkurenci produktů společnosti Microsoft. Přesto tento produkt přežil a používá se v hojné míře v anglicky mluvících zemích a to především v USA.

Zajímavá byla verze Lotus Smart Suite portovaná do jazyka Java, která mohla být provozována online. Přišla ale v době, kdy ještě nebyla dostatečná kapacita linek a výkonů klientů.

Lotus SmartSuite pro Microsoft Windows obsahuje následující aplikace:

V současné době je trhu nejnovější - SmartSuite Millennium Edition verze 9.8 - z roku 2005.

K dispozici je také starší SmartSuite pro OS/2 Warp 4.0, který obsahuje pět hlavních aplikací (Word Pro, 1-2-3, Freelance Graphics, Approach, Organizer). Některé jeho funkce jsou však už zastaralé. Jeho poslední verze 1.7.2 (Fixpack 3) byla vypuštěna v roce 2004.

Některé verze aplikací byly lokalizovány do češtiny. Do budoucna se chystá verze Lotus Smart Suite 9.9 pro Windows Vista.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]