Hra (The Game)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Hra (The Game) je hra založená na myšlenkách, cílem je nemyslet na to, že hru hrajete. Jakékoliv pomyšlení na hru vede k prohře, prohru zároveň hráč musí neprodleně oznámit jinému hráči. Hru nemůžete vyhrát; jediný cíl je snaha co nejdéle na hru nemyslet - tedy neprohrát. Mnoho různých názorů[kdo?] hru označuje jako zbytečnou a nesmyslnou, jiné ji naopak popisují jako zábavnou výzvu. Počet hráčů není určen, teoreticky totiž hraje celý svět, jen o tom někteří hráči neví.

Hra[editovat | editovat zdroj]

Pravidla[editovat | editovat zdroj]

Existují tři základní pravidla Hry:

  1. Každý hraje Hru. (Někdy také: "Každý, kdo ví o Hře, hraje Hru." nebo, "Vždy hrajete Hru.") Nikdo nemůže nehrát hru. Pokud o hře víte, hrajete ji.
  2. Kdykoliv někdo pomyslí na hru, prohraje - Platí ale pouze s odstupem 30 minut.
  3. Prohra musí být oznámena alespoň jednomu spoluhráči (s použitím fráze jako "Prohrál jsem.","I lost The Game" a podobně)

Ačkoliv konec hry není nijak jinak definován, některé variace hry umožňují dohodnutý interval po posledním oznámení o konci, ve kterém nemůžete prohrát.

Jedna z interpretací konce hry je, že skončí, až anglická královna prohlásí na novoročním projevu, že prohrála.

Strategie[editovat | editovat zdroj]

Mnoho hráčů si vyvinulo vlastní strategii jak přinutit ostatní hráče prohrát, například zdůraznění výrazu "Hra / The Game" v rozhovoru či jiném kontextu, psaní skrytých lístečků, grafitti na veřejných místech, nebo například napsání vzkazu na bankovky a poslání je do oběhu.

Psychologie[editovat | editovat zdroj]

Hra je založena na psychologickém problému nemyslet na určitý jev či dané téma. Je způsobem tréninku mozku pomocí myšlení nebo naopak nemyšlení "na povel".

Původ[editovat | editovat zdroj]

Původ Hry není jistý. Jedna z teorií je, že jí založili dva muži, kterým ujel poslední vlak a museli čekat na nádraží celou noc, jako zábavu si dali za úkol nemyslet na svůj problém a každý, kdo jako první vlak zmínil, prohrál. Další z variant je, že vznikla v Londýně v roce 1996 čistě za účelem naštvat a otrávit lidi. První zmínka na internetu pochází z roku 2002.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Game (mind game) na anglické Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]