Greenville Swamp Rabbits

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Greenville Swamp Rabbits
Název Greenville Swamp Rabbits
Stát USA Spojené státy americké
Město Greenville
Založen 2010
Soutěž ECHL (Jižní divize)
Klubové barvy námořnická modř, oranžová, zlatá, stříbrná a bílá
                             
Stadion
Název Bon Secours Wellness Arena, Greenville
Kapacita 15 951
Oficiální webové stránky

Greenville Swamp Rabbits je profesionální americký klub ledního hokeje, který sídlí v Greenville ve státě Jižní Karolína. Do ECHL vstoupil v ročníku 2010/11 a hraje v Jižní divizi v rámci Východní konference. Své domácí zápasy odehrává v hale Bon Secours Wellness Arena s kapacitou 15 951 diváků. Klubové barvy jsou námořnická modř, oranžová, zlatá, stříbrná a bílá.

Road Warriors jsou nástupci týmu Johnstown Chiefs, kteří hráli v ECHL od svého založení (roku 1988) do roku 2010. Road Warriors jsou druhým týmem ECHL hrajícím v Greenville. Město již hostilo v letech 19982006 tým Greenville Grrrowl. Road Warriors byly farmářským týmem New Yorku Rangers a Philadelphia Flyers z NHL, a Connecticutu Whale a Adirondacku Phantoms z AHL.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Johnstown Chiefs[editovat | editovat zdroj]

Související informace naleznete také v článku Johnstown Chiefs.

Johnstown Chiefs byl jedním z pěti zakládajících týmů ECHL v roce 1988. Johnstownští majitelé chtěli tým pojmenovat Johnstown Jets jako odkaz na tým, který zde hrál v letech 1950 až 1977. Původní majitelé Jets, ale odmítli povolit toto pojmenování, proto majitelé pojmenovali tým Chiefs jako inspiraci z filmu Slap shot, který byl natočen v Johnstownu.[1]

Chiefs byli několik let ztrátoví a jejich majitelé hledali v místě působiště nové majitele, ale marně. Poté co byla hlášena ztráta týmu 100 000 dolarů (asi 2 000 000 kč) také díky drahému nájmu ve War Memorial Areně a proto majitelé hledali působiště v jiných lokalitách.

Stěhování do Greenville[editovat | editovat zdroj]

13. února 2010 oznámila televizní společnost v Greenville, že Johnstownští Šéfové (Johnstown Chiefs) přestěhují do Greenville, kde budou hrát v BI-LO Center. Čekalo se na schválení pronájmu arény vedením města Greenville a rady ECHL. 15. února 2010 městská rada oznámila, že se dohodli na pětileté nájemní smlouvě arény.[2]

Asistent trenéra v Cincinnati Cyclones Dean Stork byl jmenován novým trenérem klubu.

Historické názvy[editovat | editovat zdroj]

Zdroj: [3]

  • 2010Greenville Road Warriors
  • 2015Greenville Swamp Rabbits

Přehled ligové účasti[editovat | editovat zdroj]

Zdroj: [3]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]