GoPro

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
GoPro
Logo
Logo
Základní údaje
Právní forma veřejná společnost
Datum založení 2002
Zakladatel Nick Woodman
Adresa sídla San Mateo, Spojené státy americké
Klíčoví lidé Nick Woodman
Charakteristika firmy
Oblast činnosti fotografie a electrical industry
Produkty digitální fotoaparát
Zaměstnanci 963 (2014)
Identifikátory
Oficiální web www.gopro.com
ISIN US38268T1034
LEI 549300CQJMLT21SZFL16
Některá data mohou pocházet z datové položky.

GoPro je americký výrobce sportovních a outdoorových digitálních Full HD kamer. Značka GoPro vstoupila na trh v roce 2005 a je plně vlastněna společností Woodman Labs, Inc.

Historie[editovat | editovat zdroj]

První historie značky GoPro se připisují, jejímu zakladateli Nicku Woodmanovi. Nick je a byl vášnivý surfař a napadlo jej, aby mohl sdílet svoje zážitky z cest a surfařských výletů, tak si na svoji hlavu přilepoval pomocí izolepové pásky ještě velkou standardní kameru. Napadlo ho, že sestrojí menší, pohodlnější kameru, aby mohl sdílet své zážitky z cest. Myšlenka ho napadla v roce 2002, když byl na dovolené v Austrálii a Indonésii.

Zakladatel Nick Woodman

Začátky[editovat | editovat zdroj]

Začátky Nicka byly velice špatné. Neměl dostačující kapitál, aby založil firmu, která by se věnovala výrobě kamer. Začal tedy po celé Severní Americe prodávat suvenýry z cest. Byly to především mušle, opasky z mušlí a korálků, které přivezl z Bali.

Produktové řady[editovat | editovat zdroj]

HERO kamery[editovat | editovat zdroj]

Původní model GoPro HERO 35mm: All-Season Sports Camera byl na trh uveden 13. dubna 2005, který stále ještě používal filmový pás a trh nezaujal. Obrat přišel až roku 2007, kdy Woodman uvedl svůj první digitální model Digital HERO 3. V roce 2014 začala společnost prodávat HERO3+ v různých barvách. Byla schopná natáčet v poměru stran 16:9 a podporovala 4K UHD video a 12MP fotografie. Modul HERO4 byl představen dne 24. září 2014. Téměř každý rok přicházejí nové, vylepšené modely kamer.

GoPro KARMA dron[editovat | editovat zdroj]

GoPro KARMA je létající dron, který se začal prodávat 23. října 2016. GoPro Karma dron zahrnuje Drone, ovladač, stabilizátor, Karma Grip a pouzdro. Dron vydrží létat asi 20 min. Stabilizátor lze vyjmout a připevnit ke karma, který lze prodávat samostatně. Karma umožňuje pohled POV nebo normální pohled bez jakéhokoliv chvění. Karma má více než 1 hodinu výdrž baterie.

GoPro KARMA dron

Příslušenství[editovat | editovat zdroj]

GoPro vyrábí pro své kamery různé montážní příslušenství, včetně 3pásmového držáku, přísavky, hrudního postroje, ohebných upínacích čelistí, postroj na psa, držák na surf atd.

Editace videa[editovat | editovat zdroj]

Společnost vyvinula GoPro Studio, jednoduchý software pro editaci videa pro úpravu záznamů z fotoaparátu vydaným v říjnu 2014.

Použití[editovat | editovat zdroj]

Kamery GoPro jsou vyvinuty k nátáčení a vyfocení všech situací. Můžeme je tedy používat v jakémkoliv sportu či při normálních aktivitách. Jsou určeny jak pro profesionály, tak také pro začátečníky. Kameru používají profesionální lyžaři, surfaři, cyklisti, a mnoho dalších. Úkolem kamer je pomocí nich zachytit a sdílet životní zážitky.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]