Felicia Dunaf

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Felicia Dunaf
Základní informace
Rodné jméno Felicia Dunaf
Narození 1996 (22–23 let)
Původ Moldavsko Moldavsko
Povolání Zpěvačka
Nástroje Hlas, klavír
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Felicia Dunaf (* 1996) je moldavská zpěvačka. V letech 2012, 2013 a 2014 se zúčastnila národního moldavského kola pro Eurovision Song Contest.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Zpěvu se věnuje již od svých 4 let. Jejího talentu si všimli její rodiče, načež začala studovat na hudební škole, kde zpívala ve sboru a hrála na klavír.

Národní kolo Moldavska: O Melodie Pentru Europa a Selecţia Naţională[editovat | editovat zdroj]

O reprezentaci Moldavska se na mezinárodní hudební soutěži Eurovize pokoušela prostřednictvím národního kola již třikrát.

Poprvé se jej zúčastnila v roce 2012, kdy se příhlásila do národního kola s písní „Love Is Time“. Hudbu složil Alexandr Gorgos a text napsala Alina Dabija. Píseň se nejprve nedostala přímo do finále a bojovala o postup prostřednictvím hlasování na internetu. V tomto hlasování nedostala potřebný počet hlasů a byla ze soutěže eliminována.

Následující rok opět zkusila štěstí s písní, která nesla název „Codename Felice“. Autorem textu i hudby je Eugen Doibani. Píseň zazněla v prvním semifinále, ze kterého se kvalifikovala z pátého místa do finále. Ve finále se umístila na předposledním čtrnáctém místě s 0 body. Vítězem se stala Aliona Moon s písní „O Mie“. Píseň „Codename Felice“ vypráví o dívce, která touží po normálním životě, i když je v pokušení své zlé poloviny, chce lásku a myslí si, že každá žena potřebuje někoho výjimečného, který její život učiní jiným a ví, že jí to ve všem pomůže.[1]

V roce 2014 přihlásila do moldavského národního kola rovnou dvě písně — „Taking Care of a Broken Heart“ a „The Way I Do“. Prvně jmenovaná píseň „Taking Care of a Broken Heart“ se neprobojovala ani do semifinále. Autory textu písně jsou Aidan O'Connor (i hudby), Sven-Inge Sjöberg (i hudby), hudbu napsali Larry Forsberg a Lenneart Wastesson. Druhá jmenováná píseň „The Way I Do“ postoupila do užšího výběru. Skladba pochází z pera Eugena Doibaniho.[2] V prvním semifinále postoupila ze čtvrtého místa do finále. Ve finále obsadila deváté místo, a to díky televizním divákům, kteří jí přisoudili sedmé místo a 4 body. Národní kolo vyhrála Cristina Scarlat s písní „Wild Soul“.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

  • 2012: Love Is time
  • 2013: Codename Felice
  • 2014: Taking Care of a Broken Heart
  • 2014: The Way I Do
  • 2016: You and Me

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Archivovaná kopie. escxtra.com [online]. [cit. 2014-12-06]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-12-08. 
  2. http://trm.md/ro/audio-eurovision2012/felicia-dunaf-the-way-i-do/