Evernote

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Evernote
Logo
Evernote scr.png
Aktuální verze 6.7.5.5825 (21. září 2017)
Operační systém Microsoft Windows
macOS
iOS
Android
Windows Phone
BlackBerry OS
Typ softwaru productivity software a obchodní podnik
Licence freemium
Web evernote.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Evernote je službou, která byla vytvořena za účelem pořizování nejrůznějších typů poznámek s jejich následnou archivací. Poznámka může mít povahu formátovaného textu, webového článku (ať už kompletního nebo výstřižku pomocí nástroje WebClipper), fotografie nebo třeba mluveného slova. Součástí každé z poznámek může být také příloha v podobě souborů. Poznámky je možné organizovat do zápisníků, značkovat prostřednictvím štítků, mohou být editovány více lidmi, anotovány nebo exportovány.

Evernote je k dispozici na spoustě operačních systémů (OSX, iOS, Windows, Windows Phone, Chrome OS, Android, BlackBerry a WebOS) a umožňuje plnou synchronizaci napříč všemi systémy.

Evernote je k dispozici v placené verzi, případně ve verzi s omezenými funkcemi zdarma. Byla přidána také podpora firemního využívání a uvedena možnost pořídit si placený Business účet. V rámci Evernote je možné skladovat neomezené množství dat s tím, že měsíčně je možné přenést pouze určité množství dat (celkový objem dat se různí na základě verze, kterou máte k dispozici).

Prvním českým serverem zaměřeným čistě na podporu uživatelů Evernote je LifeNotes, kde se nachází články, návody, videokurzy či nabídku školení a konzultací.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]