Evelyn McHale

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Evelyn McHale
Narození 20. září 1923
Berkeley
Úmrtí 1. května 1947 (ve věku 23 let)
Manhattan
Příčina úmrtí pád
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Evelyn Francis McHale (20. září 19231. května 1947) byla americká účetní, která spáchala sebevraždu skokem z 86. patra vyhlídkové budovy na auto.

Byla vyfotografována těsně po smrti po dopadu na limuzínu OSN. Fotografie je pojmenována „Nejkrásnější sebevražda“ (The most beautiful suicide).

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Evelyn se narodila v Berkeley v Kalifornii. Pocházela z devíti dětí. V roce 1930 se s rodinou přestěhovala do města Tuckahoe ve státě New York. Absolvovala střední školu a poté nastoupila do Women's Army Corps v Jefferson City v Missouri. Později se Evelyn přestěhovala do newyorského města Baldwin a začala pracovat jako účetní v Kitab Engraving Company v Pearl Street, kde potkala svého snoubence Barryho Rhodese.

Smrt[editovat | editovat zdroj]

30. dubna 1947 odjela Evelyn navštívit Barryho a jeho rodinu vlakem. Následující den odjela zpět do New Yorku a šla do Empire State Building, odkud vyskočila z 86. patra. Dopadla na automobil. Těsně po smrti byla vyfocena fotografem Robertem Wilesem. Fotografie je zařazena mezi nejznámější a nejzáhadnější fotografie a byla pojmenována "Nejkrásnější sebevražda". Po smrti bylo nalezeno v jejím kabátě několik dolarů a kosmetická taštička s rodinnými fotkami a přeškrtaný dopis. Evelyn zřejmě trpěla depresemi, a proto si vzala život.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]