Elizabeth Berridge

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Elizabeth Berridge
[[Soubor:Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.|225px|Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.]]
Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Rodné jméno Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Narození Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Úmrtí Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Příčina úmrtí Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Místo odpočinku Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Bydliště Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Národnost Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Alma mater Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Zaměstnavatel Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Ocenění Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Předchůdce Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Následovník Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Politická strana Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Manžel(ka) Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Partner(ka) Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Děti Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Rodiče Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Příbuzní Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Podpis [[Soubor:Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.|128px|alt=Podpis]]
Web Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Elizabeth Berridge (* 2. května 1962, New Rochelle, New York, USA) je americká filmová a divadelní herečka. Je známa z filmu Miloše Formana Amadeus, kde ztvárnila Mozartovu manželku Konstanci.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Narodila se v New Rochelle v New Yorku v rodině sociální pracovnice a právníka.

Již na základní škole začala hrát a zpívat. Odmaturovala na Mamaroneck High School a dále studovala herectví v Strasberg Institute. Jejím prvním filmem byl horor Panoptikum, ale nejvíce se proslavila rolí Constanze Mozartové ve filmu Amadeus.

Vdala se za herce Kevina Corrigana, se kterým se objevila ve filmu Zlom vaz.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]