Ecliptic Side

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ecliptic Side byla ostravská skupina djů, jejichž hudební záběr pokrýval především různé druhy house music a v některých případech i styl zvaný trance. Pod stejným názvem byly provozovány internetové stránky na adrese eclipticside.com.

K založení skupiny došlo během léta roku 2006 na podnět Piriho, který byl do té doby několik let členem skupiny Family Outers Records a Woitty, následně vystupujícího pod pseudonymem Virgosso. Na počátku byla vize propagace a šíření kvalitní elektronické hudby, především pak stylových odnoží house music a trance music.

Během roku 2007 se pak postupně přidali další dva členové. Nejprve Tom Carbol, jehož doménou byl trance a progressive house music a posléze i Mart-Ravine, jakožto neúnavný propagátor electro progressive tech house music a organizátor několika elektronických akcí.

Od této chvíle se skupina začala intenzivně věnovat ostravské elektronické scéně, ať už pořádáním mnoha a mnoha elektronických akcí, tak i spuštěním svých oficiálních webových stránek, které 2 roky fungovaly jako mediální web a věnovaly se především elektronické scéně u nás a také v zahraničí.

V roce 2008 se řady Ecliptic Side rozrostly o další tři členy. Ke skupině se tak přidali djové Luvca (aka George L.) a Timo Timonen, kteří se snažili propagovat různé druhy house music, především pak funky, deep a moderní chicago house. Také se připojil Ian Blond, legenda ostravské elektronické scény a současně majitel kultovního ostravského klubu Klid. V květnu 2009 se přidal poslední člen - John Mohre.

Bývalí členové Ecliptic Side[editovat | editovat zdroj]

Ian Blond, John Mohre, Luvca, Mart-Ravine, Timo Timonen, Piri, Tom Carbol, Virgosso.

Související články[editovat | editovat zdroj]