Přeskočit na obsah

Dvě slova jako klíč

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Dvě slova jako klíč
Původní názevDvě slova jako klíč
Země původuČeskoČesko Česko
Jazykčeština
Délka100 min
Žánrfilmové drama
ScénářDan Svátek
RežieDan Svátek
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleDavid Švehlík
Ivan Franěk
Tereza Srbová
David Lim
Daniel Olbrychski
… více na Wikidatech
ProdukceDan Svátek
Patrik Křivánek
HudbaNorbi Kovács
KameraJakub Šimůnek
KostýmyIlona Koutková
StřihAlois Fišárek
ZvukOndřej Muška
ArchitektIvo Návrat
Výroba a distribuce
Premiéra2023
Dvě slova jako klíč na ČSFDKinoboxuIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dvě slova jako klíč je český celovečerní hraný film režiséra Dana Svátka z roku 2023 natočený jako volné pokračování snímku Úsměvy smutných mužů z roku 2018. Literární předlohou dramatu o rodinných vztazích, životních hodnotách, osudu a neznámých silách, které řídí naše kroky, je stejnojmenná kniha Josefa Formánka vydaná v roce 2016. Film vstoupí do kin 27. července 2023.

Film sleduje osudy různých lidí na několika kontinentech, jejichž příběhy se postupně prolínají a nakonec se spojí v jeden. Každý z protagonistů čelí zásadní životní změně a jejich jednání ovlivňuje osudy ostatních hrdinů.[1]

Japonský podnikatel se pokouší o usmíření se svou dcerou, kterou v raném věku opustil, a vydává se s ní na cestu do Himálají. Svobodná česká matka obdrží záhadný dopis obsahující zásadní zprávu. Malíř, který se zotavuje ze závislosti na alkoholu, potká krásnou ženu a získá tak nečekanou šanci na rodinný život. Spisovatel a jeho přítel, již oba čelí vlastním vnitřním démonům, se vypraví do indonéské džungle. Kněze v americkém New Yorku pronásledují zvláštní sny a starý muž žijící o samotě na břehu Baltského moře očekává návštěvu syna.

  1. Dvě slova jako klíč (2023). [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. 

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]