Diskuse ke kategorii:Wikipedie:Závazná pravidla

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vycházím tedy z toho, že tuto šablonu dostane takové pravidlo, které je skutečně závazné a bylo námi odhlasováno v jistém hlasovacím procesu. Ovšem existuje takové pravidlo editujte s odvahou. To by mohlo vést k tomu, že každý anonym nám tu nenápadně změní pár maličkostí, které se později mohou prokázat jako celkem podstatné. Proto navrhuji takový usus, že odhlasovaná a přijatá pravidla (tedy jejich stránky, kde stojí) budou jednoduše zamčena (no to nechrání před manipulací ze strany správců, ovšem to je procentuálně jednak menší nebezpečí, navíc si správce cheme volit a nevolme tedy takové kteří...). -jkb- 13:57, 29. 8. 2005 (UTC)

Zdá se mi to jako dobrý návrh - plně podporuji. Vrba 14:10, 29. 8. 2005 (UTC)
Přijde mi to zbytečné, jednak kvůli pravopisným chybám, pak také kvůli tomu, že na změny pravidel každý kouká, takže jejich konspirativní úpravy moc šancí nemají. --che 14:26, 29. 8. 2005 (UTC)
Není důvod přijímat takové restrikce. I v pravidlech je někdy potřeba udělat změnu (např. změna wiki, interwiki, typo). Proč by to měli všechno dělat správci, když zatím s manipulacemi problém nemáme? --Beren 14:32, 29. 8. 2005 (UTC)
Ano, problémy zatím nemáme, ale přežiojeme-li úterek či další dny, tak ná bude víc a začneme být nepřehlední, i když ne tak jako de: nebo en: atd. Co se týče typografických úprav, změn apod.: každý, kdo bude chtít něco změnit, udělat interwiki, opravit překlep, to prostě a jednoduše oznámí nebo napíše nějakému správci, který tu stránku pak zcela jednoduše přechodně odzamkne, no problem. -jkb- 14:40, 29. 8. 2005 (UTC)
Připadá mi to v současné chvíli jako zbytečná opatrnost. Editace s odvahou aplikovaná na schválené pravidlo by nepochybně byla porušením pravidla pro přijímaní pravidel (to je hezká věta!). V případě problému se lze snadno podívat do historie a změny revertnout, jinak samozřejmě pokud by pravidla měla být cílem nějakého soustředěného vandalského útoku, lze o tom uvažovat, ale jako standardní opatření mi to v tuto chvíli přijde přehnané. --Radouch 14:45, 29. 8. 2005 (UTC)
Přijde mi to naprosto proti duchu wiki. Jsem rozhodně proti. Nebylo by vůbec nejlepší anonymy zakázat a dovolit přispívat jen prověřeným důvěryhodným osobám s alespoň 57 příspěvky/hodinu? --Wikimol 14:48, 29. 8. 2005 (UTC)
(2x edit. konfl.) Oceňuji Vaši dobrou vůli a ochotu, ale v čem jsme horší než en, kde to nepotřebují? Většina lidí žádá jen o věci, které jim opravdu vadí. Pokud pravidla zamkneme, budou v nich opravovány jen nejhorší chyby, ale drobnostmi, jako třeba umístěním zkratky nebo připojením odkazu na další pravidlo typu "Podívejte se také na" se nikdo obtěžovat nebude. Proč podvazovat iniciativu? --Beren 14:49, 29. 8. 2005 (UTC)

no dobře, já se vzdávám, opět jednou neprošel, házím pracky nahoru, vypnu počítač, du si koupit pivo (tuto iniciativu mi nikdo nepodváže :-), a mějte se (ne navždy, ale tak na příští dvě hodiny co tu nejsem, pak se ohlásím), -jkb- 14:54, 29. 8. 2005 (UTC)