Diskuse k šabloně:Uživatel Iniciativa udržitelnosti

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Babylon[editovat zdroj]

@Bazi, Patriccck: Po přejmenování na českou předponu je použití v Babylonu složitější. Dosud bylo možné Iniciativa udržitelnosti (tedy anglicky, díky Patricckovi za překlad), nyní je potřeba vyplnit Uživatel Iniciativa udržitelnosti. Více info viz diskuse Wikipedie:Pod_lípou_(návrhy)/Archiv_2016-1#Nálepky. --Dvorapa (diskuse) 8. 3. 2019, 11:34 (CET)

Aha, až takové souvislosti mě opravdu nenapadly. Ale bude to asi o něco obecnější záležitost. Buď by se nálepky tohoto typu měly všechny pojmenovat česky „Uživatel“ (ideálně i s českým zbytkem názvu), což by vzhledem k jiným tendencím počešťovat šablony i parametry asi dávalo smysl, pak by bylo zapotřebí lokalizovat i tu vazbu na Babylon. Anebo tedy všechny nálepky mít v angličtině jako „User“, ale bylo by pak žádoucí u nich třeba v dokumentaci vysvětlit, proč to tak je, aby o tom bylo povědomí a nedocházelo k různým úpravám a dodržovalo se to i u nově zakládaných šablon tohoto typu. --Bazi (diskuse) 8. 3. 2019, 14:32 (CET)
Je to takový problém? Podle mě většina uživatelů používá zvlášť nálepky, jako je tato a zvlášť jazykové nálepky, které většinou uživatelé umísťují do Babylonu. Bylo by možné přidat do {{Babylon}} také předponu Uživatel? Něco jako User=Uživatel. --Patriccck 9. 3. 2019, 22:03 (CET)
Nevím, zeptejte se vývojářů, zda tam jdou nastavit dvě možnosti. Zatím tam máme nastaveno User jako předponu. Mě ani nálepky nijak zvlášť nezajímají, ale kdybych si je musel dát do svojí uživatelské stránky, bylo by to pomocí babylonu (je to nejjednodušší možnost) a je fakt, že by mi asi bylo jedno, jestli musím vyplnit cs-N|en-1|de-2|iniciativa udržitelnosti nebo cs-N|en-1|de-2|uživatel iniciativa udržitelnosti. Akorát je potřeba to použití pořádně zadokumentovat v dokumentaci pro každou nálepku. V tom případě docela preferuji, ať se to sjednotí, aby to pro všechny nálepky fungovalo stejně (a ne jednou User/bez předpony a podruhé Uživatel/s předponou). A jak mě znáte, preferuji české názvy na české Wikipedii, proto jsem prosazoval předponu Nálepka tehdy. --Dvorapa (diskuse) 9. 3. 2019, 23:31 (CET)