Diskuse:Zahrada podle feng-šuej

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Přesun[editovat zdroj]

Google - Feng-šuej zahrada - 78 700 výsledků z toho některé název nebo nadpis s tvary Feng-šuej zahrada, Feng šuej zahrada, feng shui zahrada,
Google - Zahrada podle principů feng-šuej. 13 700 výsledků z toho žádný název nebo nadpis, pouze shoda některých slov. Osobně nic proti, tedy kromě toho že spíše je očekávaný název ten který je použit nebo jeho některý tvar.
Google - Zahrada podle feng-šuej 22 100 , z toho 2 nadpisy. --I.Sáček, senior (diskuse) 1. 2. 2015, 15:28 (CET)

Google - Feng-šuej zahrada - 78 700 výsledků dokazuje pouze výskyty feng, zahrada a šuej/shui v jednom článku. Neříká nic o očekávaném názvu. (Podobně jako – Praha zahrada – má 12 000 000 výsledků, a přesto článek bude Zahrady v Praze, nebo Pražské zahrady.)
"Feng-šuej zahrada" v uvozovkách dá už jenom 540 výsledků včetně wikipedie, textů typu „feng-šuej – zahrada v harmonii“ apod. , naproti tomu "zahrada podle feng-šuej" má 1950 včetně stejnojmenné knihy Richarda Webstera.
V každém případě "feng-šuej zahrada" není česky, i když mají v Loskutákovi takový nadpis. Jako není česky "velikost zahrada", "Praha zahrada", "květina zahrada".
Bylo by přijatelné Zahrada podle feng-šuej?--Jann (diskuse) 1. 2. 2015, 16:05 (CET)
Pokud máte tyto informace a považujete to za správné, udělejte to jak myslíte. Já vůbec netvrdím že je to nějak správně nebo nesprávně česky. To že se tak jmenuje nějaká kniha jejíž autor se zabývá praktikami fengšuej neznamená (bohužel) víc než název z Loskutáka po webster - fengšuejsku. Feng-šuej zahrada není nic ani v zahradnictví je to jen používaný termín pro určitý způsob úpravy. Používaný laiky. Nesmyslný, stupidní v částech rozporně aplikovaný, většinou mistry magie, alchymisty a astronauty, s jediným správným mottem, který veškerý chaos spojuje - udělejte si to jak se Vám to líbí, stejně to nikdy není dokonalé. Hezká a použitelná zahrada je vždycky feng- šuej. A to platí i zde. Jestli tomu rozumíte, je mi to jedno. udělejte si to po svém, jak se Vám to líbí. Stejně to nikdy nebude dokonalé. --I.Sáček, senior (diskuse) 1. 2. 2015, 16:22 (CET)