Diskuse:Seznam televizních seriálů Netflixu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

To byl teda přímo warp přesun... Ale měli bychom si nejprve ujasnit, jaká je koncepce, co zde chceme mít a co zde bude. Teprve až pak přesouvat. Můj záměr byl vytvořit zkrátka seznam seriálů (ekvivalent Seznam televizních seriálů vysílaných na The CW). Nic víc, nic míň. Což se trochu liší od stránek na anglické nebo německé wiki. Nevím, jak to RiniX zamýšlí, původně jsem totiž taky měl dojem, že chce jen seriály. Osobně bych filmy a jiné pořady zkrátka vydělil do jiného seznamu, ale je to jen subjektivní pocit, nemám teď k tomu nějaký objektivní argument, takže pokud převáží názor mít zde vše, nebudu do toho rýpat. Ale záleží taky na skutečném obsahu, jestli sem bude doplněno opravdu všechno, nebo jen seriály. Díla, ke kterým má Netflix jenom distribuční práva, bych úplně vyloučil.

Radil jsem použít transkluzi pro marveláckou tabulku (pokud by byly seriály rozdělené na jednotlivé řady), ale v této podobě, ne že by to nebylo možné, ale asi zbytečně hodně komplikované přebírání pouze jednotlivých buněk.

Prosím nepoužívat slovo "obnoveno" ve smyslu objednání další řady. To je špatná čeština, pokus o doslovný překlad anglického "renewed", což se vyskytuje na fanwebech. Doporučuji "objednána další řada", "oznámena další řada", případně "prodlouženo o další řadu" (ne však "prodlouženo pro další řadu", opět anglicismus).

Je potřeba vyřešit řazení tabulek kvůli podnadpisům "Připravované", ale nevím, jestli je to nějak možné. Radikálnějším řešením by bylo připravované seriály oddělit do samostatné tabulky, zrušit řazení tabulek, anebo ten podnadpis úplně odstranit. --Harold (diskuse) 17. 3. 2017, 16:46 (CET)

Vyjádřím se:
  • Přesunout se to dá vždy, takže si myslím, že to nebude problém. Pokud to tedy chceme rozdělit na seriály-filmy, tak se do toho můžeme vrhnout, ale osobně bych počkal na finální dokončení a potom se o to postaral.
  • Vím, že jsi mi to radil, ale nakonec jsem to udělal podle anglické wikipedii, abych zachoval jednotný styl.
  • Obnoveno - nepoužívat.
  • Myslím si, že oddělit připravované seriály/filmy do samostatné tabulky není problém.

RiniX (diskuse) 17. 3. 2017, 17:05 (CET)

Nebo to přesunout hned, když ještě Seznam televizních seriálů Netflixu existuje. RiniX (diskuse) 17. 3. 2017, 17:07 (CET)
Právě tady tomu zběsilému přesouvání tam a zpět jsem se chtěl vyhnout. :-) Teď ještě navíc pomocí copy+paste, což není zrovna dobré, i když jsi prakticky jediný autor. Teď to nemyslím vůči tobě špatně, ale radil bych možná trochu méně takových rychlých okamžitých rozhodnutí.
Záleží asi hlavně na tobě, jestli chceš zpracovávat i filmy. Pokud jo, tak jsou legitimní obě řešení - jak samostatné seznamy pro seriály a filmy, tak jeden společný. Záleží jen na preferenci a jak se dohodneme. Pokud filmy nechceš dělat, tak je myslím řádově lepší udělat seznam jen pro seriály a zmínky o filmech a jiných pořadech nechat (provizorně) bokem v hlavním článku o Netflixu.
ad transkluze: V pohodě, to byla jen zmínka, že když je jiná tabulka, tak to nemá moc smysl. --Harold (diskuse) 17. 3. 2017, 17:23 (CET)
Nikdy se nepřestanu učit a je to dobré poučení. Nakonec uděláme seznam filmů a seriálů zvlášť.RiniX (diskuse) 17. 3. 2017, 17:28 (CET)

Tabulky[editovat zdroj]

@RiniX: Doporučuji tabulky rozdělit na dvě samostatné tabulky - vysílané a připravované (Však doporučuji tři - i zrušené), jelikož zlobí řazení pomocí "šipek" (př. od, do,...). Řádek "Připravované" vždy skáče. Zkus si to a uvidíš co myslím. --Tayari (diskuse) 17. 3. 2017, 20:52 (CET)

Ano, o tom jsem už diskutoval. Zítra udělám velkou editaci, kde to zahrnu. Nejsem si však jistý, jestli nemám udělat tabulku přes celou stranu (100%). RiniX (diskuse) 17. 3. 2017, 21:06 (CET)

@Tayari: Nevím, nevím. Důvod, proč to mít zvlášť (jak si jmenoval) je rozhodně dobrý, jelikož tam skáče (pletou se) ty připravované. RiniX (diskuse) 15. 2. 2018, 21:37 (CET)

Ajo, já úplně zapomněl na to řazení... Vracím zpět. --Tayari (diskuse) 15. 2. 2018, 21:43 (CET)
 :-) RiniX (diskuse) 15. 2. 2018, 21:49 (CET)

Šířka tabulky[editovat zdroj]

@Harold: Ahoj, mám na tebe menší otázku, co si myslíš o využití 100% šířky tabulek (viz. anglická Wikipedie)? Některé zdejší tabulky mohou být kvůli tomu prázdnější, na druhou se mi nynější způsob zdá nesymetrický - jednoduše řečeno je to cik-cak. Oproti seznamu televizních seriálů vysílaných na The CW, kde jsou 4, jich je tu asi 15 a každý dosahuje k danému okraji jinak (kór, kdybych sem přidal další mnou plánované tabulky). Děkuji za odpověď. RiniX (diskuse) 21. 2. 2019, 20:06 (CET)

Pravda, vypadá to asi líp. --Harold (diskuse) 22. 2. 2019, 08:52 (CET)