Diskuse:Seznam filmů s LGBT tematikou

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Pro informaci: Diskuse o pojetí tohoto článku probíhala i na osobní diskusní stránce kolegy Saskian75. Tam lze najít, jakou cestou a s jakými argumenty jsme se dobrali k některým krokům. --Bazi (diskuse) 4. 2. 2013, 14:18 (UTC)

Taxikář[editovat zdroj]

K právě vyřazenému filmu Taxikář: Tento seznam vznikl 14. 1. 2013 vyčleněním z článku Tematika LGBT ve filmu a televizi, v kterém už tehdy byl tento film zahrnut. Ten článek vznikl původně z polské verze, ale Taxikář se objevil až v našem seznamu, a to 12. 1. 2013 editací kolegy Saskian75. Tehdy byl uveden jen pod svým českým názvem a rokem 1975. Později kolega dodal další údaje včetně toho chybného uvedení scenáristy namísto režiséra. A teprve potom jsem přidal propojení s ČSFD. V rámci dostupných informací byl tedy spárován asi správně.

Co se tedy týká zařazení do seznamu, to je asi otázka na kolegu, na základě jakých indicií film přidal. Ale úplně bez souvislostí tento film možná nebude: „Schrader points out that there is a difference between making a film about a racist and making a racist movie. He also dismisses the idea that Taxi Driver is pro-vigilante or - as some have called it - a fascist parable. Nor is Travis' sexuality as straightforward as it may have appeared. There is, Schrader contests, a strong homoerotic element to the storytelling. "If you look at this character, in this film I've just finished (The Walker), he is now gay. From Taxi Driver to American Gigolo to Light Sleeper, he has been working his way there. I've finally got him out of the closet!"“ Samotný film jsem neviděl, takže nemůžu posuzovat, chtělo by to asi dohledat víc informací. V aktuálním seznamu na enWiki film nefiguruje ani v samostatném článku letmým pohledem nenacházím klíčové slovo. Ale nelze vyloučit, že byl zařazen do nějakého zdrojového seznamu, z kterého kolega čerpal. --Bazi (diskuse) 19. 5. 2017, 00:09 (CEST)

@Bazi:Přítomnost silného homoerotického prvku jsem ve filmu nerozpoznal. Nejspíš proto, že jsem jej nehledal. Příště, dle autorského návodu, budu na film nejspíš koukat jinak. Ale nemyslím, že by měl být zařazen do tohoto seznamu, zařazení rozhodně není samozřejmé a bez sebemenší reference v článku o filmu mi pak celý seznam připadá dost nesourodý. A především důvodem ke smazání nebyla chybná anotace zmíněná ve shrnutí, ale zřejmý rozpor s úvodní definicí seznamu: výhradně, převážně či významně. Ani významně, jestli vůbec, tak okrajově.--Tomas62 (diskuse) 19. 5. 2017, 11:25 (CEST)
Ano, to dává smysl, možná i proto ho tam nemají na enWiki. --Bazi (diskuse) 19. 5. 2017, 11:57 (CEST)