Diskuse:Sechura (poušť)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nestačil by název Sechura? Když máme Atacama a ne Poušť Atacama. --10. 3. 2013, 11:29 (UTC), Utar (diskuse)

To bych byl rád. Zvlášť když slovo poušť - ť se špatně zadává do vyhledávače. Jenže máme ještě město Sechura, region Sechura a jazyk Sechura. Bylo by lepší třeba Sechura (poušť) ?
Přesměrování Sechura na Poušť Sechura jsem dal jako dočasné, s tím, že až vzniknou články město Sechura, region Sechura a jazyk Sechura změní se na rozcestník. Asi jsem měl rovnou udělat rozcestník s červenými odkazy.--Ramon de L (diskuse) 10. 3. 2013, 19:28 (UTC)
Tak když víš, jaké jsou ty další významy, tak ano, rozcestník bude třeba. V základu mi šlo teď ale jen o to, zda je slovo poušť součást jejího českého názvu. Když ostatní články zatím nejsou, může to klidně být, že na Sechura bude poušť a přes Různé významy se z ní odkáže na Sechura (rozcestník), přičemž Poušť Sechura zůstane jako přesměrování. Až vzniknou články o městu a dalších věcech, posoudí se, zda některý z nich není významnější a případně se názvy prohodí. --10. 3. 2013, 20:01 (UTC), Utar (diskuse)
Slovo poušť nebude součástí názvu, našel jsem jej ve starém atlase s malým p. Ale bude to ustálené slovní spojení jako třeba hrad Kost. Podle wikidata se samotné slovo d:Q3236446 Sechura používá pro město, kdežto pro poušť se používá dvouslovný název d:Q939994. Podle toho jsem připravil návrh rozcestníku. Díky.--Ramon de L (diskuse) 11. 3. 2013, 09:10 (UTC)
Jediný detail: ten dvouslovný název poušť Sechura jsem přidal do Wikidat já v reakci na aktuální název článku. Upravím to tam.
Rozcestník vypadá dobře, jen bych všechny ty rozlišovače psal do závorek na konec a ne jen tak na začátek. Je tu např. i Kost (hrad), Hrad Kost je jen přesměrování. --11. 3. 2013, 09:40 (UTC), Utar (diskuse)
Díky, zdá se to už být jasné. Dvouslovné spojení ve wikidata jsem měl na mysli, že se používá obecně ve většině jazycích, nejen pro cs. Večer to dodělám. --Ramon de L (diskuse) 11. 3. 2013, 10:41 (UTC)

Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Sechura (poušť). Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 4. 9. 2018, 02:59 (CEST)