Diskuse:Prvosenka jarní libovonná

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vědecké jméno[editovat zdroj]

@Don Pedro, Vojtěch Zavadil: The PlantList uvádí Primula veris L. subsp. columnae jako synonymum pro Primula veris subsp. suaveolens[1], [2]. Upravit článek? --Vachovec1 (diskuse) 6. 12. 2017, 00:28 (CET)

Plantlist, případně Catalogue of Life, jsou zdroje spíše orientační a ne vždy je tam aktuální taxonomie, v případě vnitrodruhových taxonů to platí dvojnásob. V daném případě bych byl opatrný. Našel jsem checklisty z roku 2012 a dokonce i 2017, kde je uveden jako platný název subsp. columnae. Nějakou novější revizi okruhuP. veris se mi zatím nepodařilo dohledat ale ještě se podívám. Vojtěch Zavadil (diskuse) 6. 12. 2017, 08:25 (CET)
@Vojtěch Zavadil: OK, zatím tedy nic v článku měnit nebudu. Já jsem procházel nedostatečně vyplněné položky WD u některých rostlinných poddruhů (vizte Kategorie:Údržba:Trinomické jméno není na Wikidatech, například zde je na WD zadána pouze instance=taxon a odkaz na obrázek). Někde jsem údaje doplnil, někde to dost dobře nešlo (viz zbylé "rostlinné" články v kategorii), protože podruh nebyl dohledatelný v databázích. Přitom jsem narazil na tento rozpor. Jinak jsem zastánce názoru, že pokud jde konkrétně o vědeckou klasifikaci v taxoboxu, mělo by se vycházet především z údajů v terciálních zdrojích (encyklopedie, obecné databáze). Údaje ze sekundárních zdrojů (odborné články atp.) je samozřejmě možné a vhodné zmínit v článku, nelze je však ještě považovat za ustálené a tudíž obecně přijímané. --Vachovec1 (diskuse) 6. 12. 2017, 19:34 (CET)