Diskuse:Plitvická jezera

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Poklad na Stříbrném jezeře[editovat zdroj]

Formulace, že na Plitvických jezerech byl natočen film Poklad na Stříbrném jezeře, je tak trochu zavádějící. Rozhodně tam nebyl film natočen celý, pouze tam vzniklo několik významných scén.

Samotné Stříbrné jezero je ve skutečnosti jezero Kaludjerovac, nad kterým je i ona "díra s pokladem", které se ve filmu několikrát objeví. U jezera Kozjak (mimochodem, odkaz vede někam úplně jinam než k jezeru!) byla natočena scéna přestřelky. U jezera Galovac pak vznikla scéna, kdy chtějí bandité pověsit Freda Engela. Ve filmu je pak ještě jeden krátký záběr na dolní jezera shora, který si může dopřát každý návštěvník (dnes navíc s dřevěnými chodníky), který se vyšplhá po cestě proti Velikému slapu. Toť - myslím - vše.--213.192.8.130 19:11, 5. 4. 2008 (UTC)

Nepravdivá informace o špatné kvalitě vody[editovat zdroj]

Fáma, která ani není nikde napsaná na tom odkaze, je jen fámou. Kde že se tam objevuje informace o závadné vodě, hm? --Jiří Vaňáček, alias Kirk, Zemské hlavní město Brno, Morava :-) (diskuse) 6. 8. 2019, 19:02 (CEST)

Nejedná se o fámu. Už názvy článků „Dreck und Gestank (sračky a smrad)…“ nebo „Kloake im Nationalpark (žumpa v národním parku)…“ o něčem vypovídají. Píše se zde o chybějící kanalizaci, mocném smrdu atd. --Lubor Ferenc (diskuse) 12. 8. 2019, 05:32 (CEST)