Diskuse:Otago

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Navrhuji přesunutí na Otago (region). Je také Otago (poloostrov) a Otago (přístav). --Zbrnajsem (diskuse) 3. 2. 2015, 12:13 (CET)

Onen poloostrov a přístav se nacházejí právě v onom regionu. S přesunem nesouhlasím, WP:RO říká: "Rozlišují se dva typy rozcestníku, z nichž druhý má v názvu rozlišovač rozcestník:
Liška – víceznačný pojem, u kterého žádný z významů není nepřevládající
Brno (rozcestník) – převládající význam popisuje článek s názvem bez rozlišovače", v tomto případě se tedy domnívám, že jeden ze 14 novozélandských regionů s více než 200 000 obyvateli a rozlohou více než 32 000 km² je převládající význam než přístav či poloostrov na v tomto regionu umístěný. Další věcí je množství odkazů na české wikipedii, které mají výhradně význam ve smyslu regionu a anglické wikipedii, která má Otago bez rozlišovače. Proto navrhuji přesun zpět na Otago. --Elm (diskuse) 18. 7. 2015, 05:15 (CEST)
Neměli bychom jednat ukvapeně. Co já vím, je Otago opravdu mnohoznačný výraz. Rozhodně jsou přístav Otago a poloostrov Otago důležité. A region je nazván také Otago Region, nikoliv Dunedin Region. Trochu mi ta věc leží na srdci, protože jsem tam v tom kraji krátce byl. S městem Brnem ten problém IMHO nelze srovnávat. Až ten anglický článek (znova) přečtu, tak se k problému ještě vyjádřím více. --Zbrnajsem (diskuse) 18. 7. 2015, 10:43 (CEST)
Máte pravdu, že en:wiki má jednoduchý výraz Otago jen pro region (oblast). Pokud se shodneme na tom, že název regionu je převládajícím výrazem (a od něho jsou všechny ostatní odvozeny), tak asi ten můj přesun nebyl správný. Vytvořme pak nový rozcestník, kde budou uvedeny ty další názvy, jako University of Otago a Otago Harbour [Otago (přístav)]. Články o nich snad někdy budou ... Teď od této práce bohužel musím odejít.
Cituji: Otago Harbour is the natural harbour of Dunedin, New Zealand, consisting of a long, much-indented stretch of generally navigable water separating the Otago Peninsula from the mainland. --Zbrnajsem (diskuse) 18. 7. 2015, 11:09 (CEST)
Přesun jsem provedl a rozcestník je už také. --Zbrnajsem (diskuse) 18. 7. 2015, 15:38 (CEST)
Děkuji za přesun a posílám pozdrav z Otaga. --Elm (diskuse) 19. 7. 2015, 01:32 (CEST)