Diskuse:Lobotomie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Proboha, kdo tyhle záznamy píše??? Než vyprodukovat něco takového, to radši nepsat nic.refaktorizováno některé články v české Wikipedii jsou opravdu strašné. 2 řádky vycucané z prstu. Odkaz na (neexistující) blogger.com (!) link jako zdroj. REALLY?

Vkládám do úvodu článku šablony POV a Neověřeno. Velká část článku (ač asi neúmyslně) je psána z pohledu lékařů, kteří začali lobotomii provádět. Zavádějícím způsobem popisuje jejich zákroky jako bezproblémové a efektivní. Sekce kritika to podle mě nevyvažuje dostatečným způsobem. Nebo: Později byla invazivní léčba nahrazena psychofarmaky - beze zdroje, věta podle mě navozuje mylný dojem, že jedna standardní metoda nahradila druhou. Na ukončení léčby lobotomií v celém světě výrazně zapůsobil americký film Přelet nad kukaččím hnízdem - sice zdroj, ale co jsem zjišťoval, tak útlumu lobotomií docházelo počátkem 70. let (film uveden 1975). --Pavel Krupička (diskuse) 7. 11. 2017, 21:55 (CET

Souhlasím s váma, ale nic vám přece nebrání článek opravit. --Nolanus C 3. 8. 2018, 16:46 (CEST)

Externí odkazy či reference byly změněny (srpen 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 2 externí odkazy či reference na stránce Lobotomie. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 30. 8. 2018, 13:27 (CEST)