Diskuse:LED

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Drobné úpravy textu[editovat zdroj]

Prvně snad prominiete, že poslední příspěvek píši nahoru. Přijde mi to šikovnější, než jak zde bývá zvykem psát dolů... V každém případě děkuji za překlad tohoto článku - komplexně se zabývá tématem. Provedl jsem drobné úpravy textu, vesměs drobné nepřesnosti, celkově mi jinak přijde vyvážený vzhledem k cílové skupině (laiků). Na odkazy jsem neměl většinou čas, máte-li někdo chuť, doplňte. Robert Koblížek 5. 11. 2012, 21:56 (UTC)

Původní vzkaz[editovat zdroj]

Dobrý den, začal sem s překladem ekvivalentního článku na anglické wikipedii. Protože jde o velice rozsáhlý článěk tak tu nebojte editova především z důvodů:

  • objevíte nepřesnost způsobenou překladem
  • znáte ustálený technický výraz pro daný přeložený výraz nebo popis
  • objevite gramatické chyby

MartinPF 14:06, 19. 9. 2007 (UTC)

Starý LED displej z kalkulačky[editovat zdroj]

Obrázek starého LED displeje, jak se tady uvádí, není vyroben technologií LED! Je to starý skleněný itronový displej, který funguje na principu studeného výboje, jako u doutnavky. Verze s přímo tvarovanými číslicemi se jmenuje Digitron. Prosím, nemaťte čtenáře.

Článek nepůsobí moc odborně. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 147.229.206.198 (diskusepříspěvky) 13. 6. 2011, 16:36

LED DISP.JPG
Na obrázku skutečně byl LED displej. Je to zřejmě jeden z prvních LED displejů, s velmi malými segmenty, tořenými přímo diodami, a před nimi jsou zvětšovací čočky. Používal se třeba v bulharských kalkulačkách ELKA 101 a dalších. Mimo to, Itron a Digitron jsou každý úplně něco jiného. Digitron funguje na principu doutnavého výboje jako doutnavka, ale Itron = VFD funguje na principu elektronky, emise elektronů na luminofor, jako CRT obrazovka. A asi z nepozornosti byl navíc na nějaký čas obrázek nahrazen zde zcela nevhodným, naprosto nesouvisejícím, s LCD displejem. Každopádně nyní v článku chybí obrázek LED displeje nebo jakékoliv signalizace, což je asi nejčastější použití, narozdíl od amatérského pojítka a zatím málo rozšířených automobilových světel. Zkuste nějaký vhodný vyhledat a vložit. Ten článek celkově potřebuje hodně přepracovat. --Josef H. (diskuse) 17. 3. 2015, 00:17 (CET)

Editujte s odvahou[editovat zdroj]

Děkuji Vám, že se snažíte Wikipedii pomoci. Neváhejte v článku provést potřebné změny, a to nejlépe s uvedením zdroje. Noví přispěvatelé jsou vždy vítáni. MiroslavJosef 13. 6. 2011, 14:38 (UTC)