Diskuse:Indonésie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Náměty[editovat zdroj]

Jsou tam ještě pozapomenuté kousky nepřeložené angličtiny. Také by to chtělo kapitolu o česko-indonéských vztazích a celkově trochu lepší češtinu. Pak to bude mít na Dobrý článek. Držím palce,--Ioannes Pragensis 18. 12. 2009, 13:02 (UTC)

Jen pár maličkostí, chybí šablona překlad, dál věta Nejvyšší horou země je s výškou 4884 m Puncak Jaya na Papui. by mělo být v provincii Papua, či na ostrově Nová Guinea (kousek od vrcholu hory se nachází jeden z největších zlatých dolů na světě Důl Grasberg), skoro by to chtělo zmínku, a ref k nadmořské výšce, často se udává jiný údaj. Dák jestli se nepletu Pacifické, Eurasijké a Australské tektonické se v češtině píše s malým písmenem.

Věta je Druhy velkých zvířat jako tygři, nosorožci, sloni a leopardi se dříve nacházeli až na Bali, ale jejich počet drasticky klesl. je trošku divná. To jsem jako tygry měl hledat daleko, až na Bali? Ostatně celý oddíl životní prostředí je přeložen docela kostrbatě. Víc už rýpat nebudu.--Mirek256 18. 12. 2009, 15:06 (UTC)

Pokud byla do článku na Ioannovo přání dodána zmínka o česko-indonéských vztazích, je třeba dodat ještě vztahy Indonésie a dalších zemí, protože takto to je na {{Globalizovat}}. Uvědomte si, že jsme encylopedie psaná česky, ne encyklopedie pro Česko.--Sevela.p 29. 1. 2010, 10:59 (UTC)

Drobky[editovat zdroj]

Je to hezký a zajímavě psaný článek. Opravdu se mi líbí. Nechci Vám do toho zbytečně hrabat, protože na tom děláte, ale Malé, ale významné menšiny Číňanů, Indů, Evropanů a Arabů žijí hlavně ve městech. by možná bylo lepší Malé, ale vlivné menšiny Číňanů, Indů, Evropanů a Arabů žijí hlavně ve městech. Ovšem nevím z čeho ,jakého zdroje, vycházíte,tak to nechám na Vás. Toto období je někdy označováno za „zlatou éru“ indonéských dějin. za lidštější Toto období je někdy označováno jako „zlatá éra“ indonéských dějin.
Z věty V porovnání se Sukarnovým anti-imperialistickým postojem vůči západním vládám a roztržkám s Malajsií, byla indonéská zahraniční politika za Suhartovy vlády „Nového řádu“ založená na ekonomické a politické spolupráci s vyspělými západními státy. mi vyplývá , že imperialistická politika se vyznačuje ekonomickou a politickou spoluprací s vyspělými západními státy. Že taková spolupráce je vlastně imperialistickým postojem.
Pouze druhy žijící v Austrálii dosahují větší míry endemity než indonéské. Za endemity lze označit 26% z 1531 druhů indonéských ptáků a 39% z 515 druhů savců. endemity dvakrát za sebou zní ve větě špatně. Z ní, z té první by se dalo udělat něco takového: Pouze v Austrálii je více endemitů než v Indonésii. Za endemity lze označit 26% z 1531 druhů indonéských ptáků a 39% z 515 druhů savců. Nebo Pouze v Austrálii lze najít více druhů žijících jen na daném území než v Indonésii. Za endemity lze označit 26% z 1531 druhů indonéských ptáků a 39% z 515 druhů savců. Osobně bych dal přednost první variantě, neb zní odborněji a přitom mluví čésky.
Předkové většiny Indonésanů byli Austronésané hovořící jazykem se základem v proto austronésanštině, která pochází pravděpodobně z Taiwanu. Nejsem si jist. Takhle?.Předkové většiny Indonésanů byli Austronésané hovořící jazykem se základem v protoaustronésanštině, která pochází pravděpodobně z Taiwanu. nenašel jsem na googlu ale nic z toho. V en verzi wikipedie je Proto Austronesian (PAn),, ale to asi víte. Zkuste se podívat sem, jestli Vám to třeba nějak pomůže formulovat větu.--I.Sáček, senior 17. 2. 2010, 11:44 (UTC)

  • Popisky u obrázků se píší bez teček na konci. --Svajcr 22. 8. 2010, 15:21 (UTC)