Diskuse:Hudba Němců z českých zemí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Je ta stránka dodělaná?[editovat zdroj]

Přiznám se, že stránce nerozumím. Např.:

  • "Vymezení pojmů" je velice vágní. Chápu proč, ale nějaké příklady nezpochybnitelně německých autorů by tam mohly být.
  • Na kapitolu "Nejstarší dějiny" nenavazují dějiny novější, které by byly mnohem poučnější, zajímavější a důležitější
  • I v těch nejstarších dějinách jsou uvedeny jen dva příklady minmesängerů. Ostatní text je o migraci Němců do Čech, který nemá se skladateli nic společného.
  • A celé to končí větou "Rudolfinská kapela sestávala převážně z hudebníků německých, italských, nizozemských a českých, a to až do Rudolfovy smrti." To, že na Rudolfově dvoře hráli i hudebníci jiných národů nic neříká o hudbě Němců z českých zemí, čili opět mimo téma.

Já do toho zasahovat neumím, ale jako pro laika je pro mne informační hodnota nulová, i když seznam literatury je úctyhodný, ale nejspíš málo využitý. --Svenkaj (diskuse) 12. 8. 2017, 20:59 (CEST)

@Svenkaj: No, toto je již dotaz spíše na samotného zakladatele článku (definovaný záměr), kterým je kolega VitVit. Zdraví, --Protestant (diskuse) 12. 8. 2017, 21:29 (CEST)
@Protestant: Taky mi to dodatečně došlo a obrátil jsem se na VitVit-a přímo. Diskuse výš je bezpředmětná. Dík za upozornění. --Svenkaj (diskuse) 13. 8. 2017, 09:34 (CEST)
Zdravím z dovolené :-) Heslo by určitě potřebovalo úpravy, časem se mu pověnuju, jakmile mi to čas a okolnosti dovolí. Díky, --Vit001 19. 8. 2017, 09:10 (CEST)