Diskuse:Franz Schubert

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Diskuse o zařazení do Dobrých článků[editovat zdroj]

  • Českých pramenů jsem moc neobjevil, ale aspoň zahraniční dodal a zeditoval. Jsou nějaké námitky proti povznesení do Dobrých článků?--Ioannes Pragensis 18:58, 14. 6. 2007 (UTC)
    Není trochu krátký? Ne, že by délka byla rozhodující, ale na enwiki je toho mnohem víc. Jinak se mi líbí. Glivi 20:40, 14. 6. 2007 (UTC)
  • Určitě by mohl a měl být mnohem, mnohem delší. Na druhou stranu tohle jsou Dobré a ne Nejlepší články. V zásadě obsahově to hlavní v něm je - mně tam chybí spíš česká literatura a reference v taxtu. Ale to všechno jsou věci, které musí udělat někdo, kdo se tomu bude chtít věnovat delší dobu a opatří si k tomu knížky. A viděl bych to pak spíš už v rámci toho úsilí o Nejlepší.--Ioannes Pragensis 21:23, 14. 6. 2007 (UTC)
  • Prosba: Mohu někoho poprosit, aby to rozhodnul? Je potřeba buď Schuberta povýšit a dát kytičku autorovi :-) anebo říci, že ještě není dost dobrý na Dobrý článek, a v každém případě smazat tohle povídání. Necítím se dost nepředpojatý, abych to udělal sám. Díky,--Ioannes Pragensis 13:58, 15. 6. 2007 (UTC)
V hudbě se sice nevyznám, ale dle mého názoru to dobrý článek ještě není. V první řadě a to především mi tam chybí ozdrojování celé řady tvrzení. Délka by snad problémem nebyla, životopisných informací je tam dostatek, ale přece, nešlo by doplnit něco více o způsobu jeho tvorby, postupech, které využíval nebo tak něco ...? --Reaperman 14:54, 15. 6. 2007 (UTC)

Pro mě je především dost nepochopitelné, že tam není uvedena jeho největší symfonie, a sice C dur "Velká" (možná jsem slepý...), která by měla být jmenována mezi jeho vrcholnými díly. Měla i nemalý vliv na symfoniky 19. století.Christian 11. 11. 2009, 14:13 (UTC) Zmínka o symfonické tvorbě navíc vůbec působí, jako by byla méně významná, i když tomu tak není. Stálo by také za zmínku, že u číslování posledních dvou symfonií existují dvě verze - mezi Šestou a Nedokončenou byla předpokládána ještě jedna ztracená, a podle toho, jestli se s ní při číslování počítá, bývají Nedokončená h moll a Velká C dur číslovány buď 7. a 8., nebo 8. a 9. Navrhoval bych vůbec sepsat trochu obšírněji seznam důležitých děl.Christian 11. 11. 2009, 14:22 (UTC)

Máte pravdu a bude dobře, když to napíšete přímo do článku, Christiane. WP:Editujte s odvahou. Hodně štěstí! --Ioannes Pragensis 11. 11. 2009, 14:32 (UTC)