Diskuse:Dorothea von Biron

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

V textu je uvedeno: "Vévodkyni připomíná zde postavený klasicistní altánek, který zde v roce 1791 nechal postavit pražský hrabě Christian Filip Clam-Gallas jako výraz obdivu a lásky k ní."

Jak ho mohl postavit v roce 1791 jako výraz obdivu, když tehdy ona ještě nežila? Ten altánek v KV opravdu stojí nad Dorotinou nivou, ale ta data nesedí...

Pomník matky v Karlových Varech[editovat zdroj]

Pomník v Karlových Varech se netýká dcery Dorothey von Biron, ale matky vévodkyně Anny Charlotty Dorothey Kuronské. Proto může rok 1791 souhlasit, ale to jsem neověřoval. V článku je to teď už srozumitelněji. Ty dámy byly všechny krásné a okouzlující - matka Anna Charlotta, nejstarší dcera Kateřina Vilemína, nejmladší Dorothea a asi i obě dvě další sestry. A naše spisovatelka Božena Němcová, zřejmě dcera Dorothey, ta byla také krásná a duchaplná, ale měla méně šťastný osud. --Zbrnajsem (diskuse) 1. 8. 2012, 09:04 (UTC)

Kategorie:Baltští Němci[editovat zdroj]

Kategorii Baltští Němci pro Dorotheu von Biron považuji za problematickou. Zrovna moc v Pobaltí nežila, pokud vůbec. Narodila se u Berlína. Matka asi nebyla Pobaltská Němka, otec byl vlastně polský hrabě. Mnoho času strávila pak ve Francii a nakonec žila v Zaháňsku, tedy ve Slezsku. --Zbrnajsem (diskuse) 29. 6. 2015, 12:37 (CEST)