Diskuse:Chemie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Odstranil jsem z článku odkaz viz též na jednotlivé kyseliny (ať se VZ nezlobí). Nemá smysl je dávat sem, protože pak by musely být zede VŠECHNY SLOUČENINY a to je nemožné (dnes je popsáno asi 7 miliónů součenin; i když ve W. nikdy neboue tolik, troufám si říci že časem jich mohou být tisíce). Jediná možnost je začlenit je do příslušné podkategorie oboru chemie. Na projektu kategorizace tohoto oboru pracuji a předepokládám, že první verhzi bych mohl do týdne předložit k diskusi wikipedistům. --A.Vítek 07:49, 5. 8. 2005 (UTC)

Kyselina arseničná[editovat zdroj]

Poněvadž nejsem ten nejlepší chemik na světě a jako každý i já se stále učím, chtěla bych se zeptat, zda-li někdo ví, jestli se ke kyseline arseničné přidává jeden díl vody stejně jako ke kyselině fosforečné..? Hm? Kdo to ví, odpoví odpoví mi na otázku.. Prosím.. ;o)

Vodu samozřejmě ke kyselině arseničné přidat můžete :-). Otázkou je, co chcete získat. Pokud mluvíte o kyselině metaarseničné, tak přídavkem vody získáte kyselinu trihydrogenarseničnou. --hugo (diskuze) 10:17, 4. 6. 2007 (UTC)

Dělení témat - dále pak existují:[editovat zdroj]

Odstranil bych tenhle výčet, popřípadě bych ho umístil do nějakého infoboxu. Nezdá se mi, že by to mělo nějakou hlubší vypovídací hodnotu... JanHrubes (diskuse) 27. 12. 2013, 20:52 (UTC)

Rekonstrukce článku[editovat zdroj]

Zdravím chemické fanatiky! Článek je v dezolátním stavu a já bych ho rád předělal. Pro jednoho je to ale celkem dost práce, a tak bych vás rád poprosil o menší výpomoc.
Zpočátku bych potřeboval pomoci s jednotlivými podtématy, které by se sem měli zařadit. Určitě zde nesmí chybět pasáž o historii chemie, pasáž o jejím přínosu pro lidskou společnost, některé významné chemické teorie (napadá mě především chemická vazba - házejte další nápady do diskuze), možná chemie v Česku a čeští chemici, nějaké to rozdělení, pár slov + chemické obory a třebas i trochu těch laboratorních technik. Prosím proto o menší brainstorming na téma chemie, abychom tak získali nějakou osnovu pro další práce. Díky! :) Harrison Bored (diskuse) 31. 3. 2016, 02:11 (CEST)

@Harrison Bored: Rád se zapojím a myslím, že bych to mohl na duben vyhlásit i jako spolupráci měsíce (resp. výzvu měsíce) na portálu chemie. Co se týče nápadů, vůbec bych se nebál jít trochu do hloubky historie chemie, významných českých historických chemiků a také u měřících a analytických přístrojů a vybavení. Z mého pohledu by tento článek měl být (a bohužel není) takový vstupní do chemie na české Wikipedii, rozhodně by tedy nebylo na škodu ke každému oboru, k významných základním chemickým článkům napsat dvě tři věty a použít šablony {{Viz též}}, {{Podrobně}} apod. --Dvorapa (diskuse) 31. 3. 2016, 11:45 (CEST)