Diskuse:Žikace

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

městská prefektura vs. město[editovat zdroj]

V roce 2014 byla prefektura Žikace administrativně přejmenovaná na městskou prefekturu, okres Žikace zrušen a správní centrum přejmenováno na Samdrub ce. Jsou to jen administrativní šachy čínských úřadů. Kraj byl, je a bude známý jako Žikace a město taky jako Žikace (místní ani pořádně nevědí, co Sandrub ce je a kde leží).

Proto navrhuji pro celou tu zamotanou situaci ponechat pouze jeden článek s názvem Žikace (již existující a původně informující pouze o městě samotném). Na rozšíření a doplnění článku pracuji. Problém ale mám s odkazy na anglické a jiné články. V angličtině už byla "Shigatse prefecture" přejmenovaná a přesměrovaná na pouhé "Shigatse" a věnuje se stále celé městské prefektuře (velkému kraji). Zatímco článek o městě Žikace byl změněn na správní centrum Sandrub ce. Český článek aktuálně tedy odkazuje na správní centrum Sandrub ce. Při pokusu změnit odkazy, případně sjednotit, jsem narazila na neúspěch, protože podobným věcem vůbec nerozumím. Prosím o diskuzi ohledně počtu článků o Žikace a případnou pomoc s přesměrováním na další jazyky. -- Andelicek.andy (diskuse) 28. 4. 2015, 15:12 (CEST)

Na wikidatech jsem upravil, takže nyní tento článek je spojen s Q1211183 (prefekturou Žikace), až na české wiki vznikne článek Samdrub-ce, spojí se s Q116656 (městský obvod Samdrub-ce).--Jann (diskuse) 29. 4. 2015, 16:31 (CEST)
Díky, Podle času Samdrub-ce dnes udělám a upravím podle toho i Žikace. Andelicek.andy (diskuse) 30. 4. 2015, 06:45 (CEST)