Digsby

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Digsby
VývojářdotSyntax, LLC.
Aktuální verzeBuild 92 (11. červenec 2012)
Operační systémWindows, Mac OS, Linux
Vyvíjeno vwxPython
Typ softwaruInstant messaging klient
LicenceProprietární
Webwww.digsby.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Digsby je multiprotokolový IM klient vyvíjený firmou dotSyntax. Je napsán ve wxPythonu a používá vykreslovací jádro WebKit. Kromě několika komunikačních protokolů podporuje i plnohodnotné ovládání vaší e-mailové schránky a přijímá upozornění ze sociálních sítí Myspace, Facebook a Twitter. Byl vydán pod proprietární licencí a je volně ke stažení. Pro používání Digsby je potřeba se zaregistrovat - buď při instalaci nebo přes webové rozhraní.

Charakteristika[editovat | editovat zdroj]

E-mail[editovat | editovat zdroj]

Digsby podporuje POP3 a IMAP protokoly, díky tomu máte přehled nad většinou emailových schránek. Navíc má přednastavené známé emailové poskytovatele - Yahoo!, AOL Mail, Gmail, Hotmail. Na příchozí emaily vás po nastavení vaší schránky upozorňuje malé vyskakovací okno v rohu obrazovky. Digsby také umožňuje odesílání emailů přímo ze svého okna, aby omezil zdlouhavé načítání a přihlašování do emailové schránky přes prohlížeč.

Sociální sítě[editovat | editovat zdroj]

Klient se stará i o vaše účty na sociálních sítích:

  • Myspace: aktualizace profilů vašich přátel, statusů a soukromých zpráv. Zajišťuje rychlý přístup k mnoha částem vašeho Myspace účtu (profil, domovská stránka, blog, atd.)
  • Facebook: informuje o změnách v profilu u vašich přátel
  • Twitter: dovoluje jednoduché potvrzování nových "tweets" a prohlížení "tweets" vašich přátel. (tweet = je zpráva poslaná z Twitteru)

Na podpoře dalších sítí se pracuje.

Seznam kontaktů[editovat | editovat zdroj]

Digsby umožňuje uživatelům několika způsoby měnit svůj seznam kontaktů. Řazení jmen podle mnoha kritérií a změna skinů pro osobitější vzhled je již samozřejmostí. S Digsbym je navíc možné rychle a jednoduše měnit svůj status. Uživatelé si také mohou nastavovat upozornění na různé události - přihlašování a odhlašování kontaktů, upozornění na příchozí zprávy nebo soubory, apod. Podporuje i metakontakty známé hlavně z Trillianu. Seznam kontaktů, nastavení účtů, widgety a předvolby aplikace to vše se ukládá na Digsby server a při přihlášení na jiném počítači jsou tato data znovu načtena a Digsby klient se pak chová stejně jako u vás doma.

Ukládání konverzací[editovat | editovat zdroj]

Digsby dokáže ukládat historii konverzací do html souborů, později do nich můžete nahlížet přes "Past Chat Browser". Při přechodu na Digsby klienta se nemusíte bát ztráty starších konverzací, UFGrayMatter, jeden z uživatelů Digsby totiž vytvořil tzv. Digsby Log Converter, který umožňuje import logů z ostatních instant messengerů - Trillian, AIM, Miranda, Yahoo!, MSN, Gaim anebo Pidgin.

Podporované protokoly[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]