Demoniac

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Demoniac byla heavymetalová skupina z Nového Zélandu[1] založená ve Wellingtonu v roce 1993 zpěvákem a baskytaristou Lindsay Dawsonem, kytaristou Samem Totmanem a bubeníkem Stevem Francisem. Tři z nich poté odešli aby založili skupinu DragonForce. Jejich specifický hudební styl byl často označován jako "temný powermetal".

Historie[editovat | editovat zdroj]

Skupina začala hrát black metal s Dawsonem a Totmanem kteří používali při koncertech jména "Behemoth" and "Heimdall" stejně jako žánrově definovaná symbolika a ozdoby jako oblékání se za mrtvoly. Další rok se ke skupině přidal The Magus jako keybordista a bubeník Mark Hamill ze skupiny Head Like a Hole. Toto složení vydalo první skupinové album Prepare for War, poe které skupinu opustil Magus.

Další album Demoniac vydala v roce 1996 Stormblade které představilo o něco málo melodičtější a chytlavější styl blackmetal stejně jako kontroverzní skladby "Hatred is Purity" a "Niggerslut". V průběhu roku 2008 interview s magazínem Kerrang, byl Totman požádán o vysvětlení něčeho, co se zdálo být Bílým nacionalismem sklon k nějakým jejich textům, v písničkách jako tyto. Totman setřásl obvinění říkající, že ostatní členové kapely byli zodpovední za tyto skladby ale uvedl, že zatímco nesouhlasí s ideami vyjádřenými v textu, věří že - dokud je muzika kvalitní - je špatné soudit skladby podle jejich lyrcikého nebo politického obsahu a člověk si je může užít bez ohledu na něj. Jakkoli to vypadalo, pozdější přijmutí Hermana Liho, který není bílé rasy, do kapely ukazují, že jejich skladby byly míněny ironicky.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Demoniac na anglické Wikipedii.

  1. Sanches, Luciana Maria
    Rodrigo Monteiro."Novidades Musicais", Omelete, 11 August 2009. Ověřeno k 25 February 2011.Portuguese