Debbie Reynoldsová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Debbie Reynoldsová

Debbie Reynoldsová, narozená jako Mary Frances Reynoldsová (* 1. dubna 1932, El Paso) je americká herečka, zpěvačka a tanečnice.

Proslavila se roku 1952 v muzikálové komedii Singin' in the Rain (Zpívání v dešti). Za roli v muzikálu The Unsinkable Molly Brown byla nominována na Oscara za ženský herecký výkon v hlavní roli. Nominována za tuto roli byla i na Zlatý glóbus, na tuto cenu byla nominována celkem pětkrát (Three Little Words, Bundle of Joy, The Unsinkable Molly Brown, The Debbie Reynolds Show, Mother), dvakrát pak na cenu Emmy (A Gift of Love: The Daniel Huffman Story, Will & Grace), nikdy však žádnou z těchto cen nezískala. Obdržela však American Comedy Award za celoživotní dílo.

S jedním ze svých manželů, hercem Eddie Fisherem, měla dceru, herečku Carrie Fisherovou (proslavila se rolí princezny Leii v Hvězdných válkách).

Je známou sběratelkou filmových memorabilií. Zřídila dokonce filmové muzeum (nejprve v Los Angeles, později bylo přemístěno do Tennessee), jeho sbírky však musely být rozprodány po Reynoldsové osobním bankrotu.

Externí data