Přeskočit na obsah

DKNY

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
DKNY
Logo
Logo
Základní údaje
Právní formaSoukromá společnost
Datum založení1988
ZakladatelDonna Karan
SídloNew York, Spojené státy americké
Adresa sídlaNew York, Spojené státy americké
Souřadnice sídla
Charakteristika firmy
Oblast činnostiMódní
ProduktyMódní zboží
Identifikátory
Oficiální webwww.dkny.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

DKNY je oděvní společnost založená v roce 1988 módní návrhářkou Donnou Karan. Stejný název nese i butik v New Yorku, prodávající oblečení příslušné značky.

Firma byla založena roku 1988 v New Yorku Donnou Karan, jejím pozdějším manželem Stephanem Weissem a společností Takihyo Inc. Byla inspirována svou dcerou Gabby. Pokouší se zapůsobit na cílovou skupinu zákazníků, ve svých kolekcích kombinovat pohodlí a luxus. Tvrdí, že ať už vytvoří jakýkoliv design, celé to začíná a končí na zákazníkovi. Společnost v roce 1996 vstoupila na burzu a roku 2001 jej zakoupil francouzský módní dům LVMH – Moët Hennessy Louis Vuitton.

Jako první byl v roce 1997 otevřen vlajkový butik v Londýně, následoval butik v New Yorku v roce 1999. Sídlo společnosti se nachází na Manhattanu, 550, Seventh Avenue. V současnosti je na světě asi sedmdesát butiků, mezi něž patří dvacet obchodů v Číně, Hongkongu i Šanghaji, dva butiky v Kanadě a čtyři v Dubaji. Otevřeny byly i obchody ve Walesu. Od roku 2005 nabídla společnost možnost nákupu on-line na oficiálních webových stránkách. Produkty se různí od džínů, přes doplňky, dámské i pánské prádlo, obuv, dětské oblečení. Od roku 2007 jsou nadále on-line pro muže dostupné pouze brýle, hodinky a prádlo.

Nynější značky

[editovat | editovat zdroj]

Mnohé podznačky se od původní značky odchýlily, jsou to například DKNY Jeans, pure, DKNY Active, DKNY Underwear, DKNY Juniors, DKNY Kids, a DKNY Baby. Po osmi letech, kdy se zakladatelka zabývala pouze tvorbou dámského oblečení, se rozhodla vzít v potaz náměty mnoha mužů ve svém okolí, včetně manžela a v roce 1992 přichází s kolekcí DKNY Men. Tato nová značka sestávala ze zakázkových obleků, společenských obleků, oblečení pro volný čas i sport a obuvi. V roce 1992 byla rovněž představena vlastní kosmetická řada, která se stala úspěšnou a parfémy se také těší oblibě zákazníků. V roce 2001 byla představena řada DKNY Home nabízející klasické ložní prádlo a bytové doplňky a řada DKNY LIFE, která je zaměřena na moderní ložní prádlo.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku DKNY na anglické Wikipedii.

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]