Dětská hra (film, 1988)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dětská hra
Původní název Child’s Play
Země Spojené státy americké
Jazyk anglicky
Délka 84 min.
Žánry horor, thriller
Scénář Tom Holland, John Lafia, Don Mancini
Režie Tom Holland
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Chris Sarandon, Catharine Hicks, Alex Vincent, Brad Dourif, Neil Giuntoli, Edan Gross, Michael Patrick Carter, Kayla Blake
Hudba Joe Renzetti
Kamera Bill Butler
Výroba a distribuce
Premiéra 1988
Produkční společnost United Artists
Předchozí a následující díl
Dětská hra 2
Dětská hra na ČSFD 
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dětská hra je americký horor z roku 1988.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Děj začíná, když vrah přezdívaný škrtič nebo Chucky, vlastním jménem Charles Lee Ray je pronásledován policií. Když utíká tak mu jeho komplic Eddie Capput ujede v jeho autě. Charles "Chucky" tedy vyrazí do dětského obchodu s hračkami v ulici La´Pasche. Kamera zabírá jak Charles utíká po obchodě, a jakmile vystřelí po policistovi, tak on ho na oplátku střelí do břicha. Charles který pomalu vykrvácí zamíří k panenkám od firmy dětské hry, a v tom se objeví titulky "Dětská Hra". Charles pochopí, že umírá tak na policistu zakřičí, že jemu a Eddiemu slibuje pomstu, a řekne si pro sebe, že musí někoho najít. Bloudí po obchodě až pak spadne na vyskládané panenky. Podívá se na ní, a řekne kletbu. Jakmile jí dořekne tak jeho duše se převtělí do panenky, a do obchodu začnou šlehat blesky až to dovede k výbuchu.

Druhý den, kde se všude ve zprávách mluví o zabitém Charlesovi Lee Rayovi, tak malý Andy zrovna slaví 6. narozeniny, a chystá mámě snídani do postele. Potom když rozbaluje dárky, tak čeká že dostane Panenku Good Guy (Dobrého Kamaráda), ale maminka na něj nestačila našetřit.

Po narozeninách je maminka v práci a tam jí její kamarádka řekne že za obchodem je bezdomovec, který jí prodá levně. Tak tedy jdou za obchoďák, a po krátké hádce s bezdomovcem se dohodnou na 2 stovkách. Jakmile přijdou zpátky do práce, jejich šéf jim řekne, že musí zůstat dlouho v práci, a její kamarádka jí tedy Andyho pohlídá. V domě, kde její kamarádka Andym přezdívána "Teta Meggie" pošle Andyho spát. Jenže Chucky obživne a tetu Meggie uhodí do hlavy kladivem, a ona spadne z okna.

Po vyšetřování policií Chucky navede Andyho, aby zajeli za Eddiem Capputem. Když mu Andy řekne že potřebuje čůrat, tak ať zůstane sedět na židličce, tak on najednou zmizí, a jde do domu Eddiho Caputta. Tam pustí plyn, a jakmile Eddie vystřelí, tak způsobí jiskru a dům vybuchne.

Dále má Chucky namířeno k černochovi provozovacím Woo-Doo. Jakmile se tam dostane, tak mu černoch řekne, že to co ho naučil, bylo určeno pro dobro, ale on to využil ke zlu. Jakmile chce odejít z místnosti, tak Chucky vytáhne jeho Woo-Doo panenku, a začne mu lámat kosti. Jakmile mu černoch řekne, že aby se stal znovu člověkem, tak musí svou duši musí přesměrovat do Andyho, jelikož byl první komu Chucky prozradil své tajemství.

Po několika neúspěšných pokusech, se to Chuckymu skoro povede, ale je zabit. Byl rozstřílen na Kusy. Na konci filmu to skoro vypadá, že mezi policajtem a Andyho mámou, přeskočila jiskra.

Další pokračování[editovat | editovat zdroj]