Columbia National Wildlife Refuge

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Columbia National Wildlife Refuge
IUCN kategorie IV (Oblast výskytu druhu)
Drumheller Channels National Natural Landmark overlook.jpg
NWR Columbia
NWR Columbia
Umístění Washington Washington
Souřadnice

Columbia National Wildlife Refuge je oblast, kde se vyskytují drsné skály, kaňony, jezera a pelyňkové lučiny. Rezervace, ležící ve Washingtonu, byla stvořena ohněm, ledem, záplavami a sopečnými bouřemi. Oblast poukazuje na bohatou geologickou historii, zvýrazněnou časy neklidu, které pomáhaly krajinu utvořit. Severní část rezervace, jižně od vodní nádrže Potholes se skládá ze skal, kaňonů, jezer a zbytků lávy. Tato část, která je známa jako Drumhellerské kanály je na světě zcela jedinečnou a tak byla v roce 1986 vyhlášena národní přírodní památkou.

Pěkný mix jezer, obkličující zavlažované úrody a ochrana, kterou rezervace poskytuje, dělá z rezervace skvělé místo pro migraci ptáků. Přezimují zde kachny divoké, severoamerické husy divoké a další vodní ptáci, včetně labutí malých.

Lovení a rybaření patří k nejpopulárnějším lidským aktivitám v rezervaci. Lovení pak může být prováděno pouze v určitý čas v určitých dnech a vyžaduje povolení.

Rezervace se nachází ve srážkovém stínu Kaskádového pohoří a tak je zdejší klima suché a pouštní. Ročně sem spadne zhruba pouze 203 mm srážek. Voda do rezervace proudí od přehrady Grand Coulee. Park je částí systému Columbia Basin Project.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Columbia National Wildlife Refuge na anglické Wikipedii.