Carl Walther

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Carl Walther
Carl walther.jpg
Narození 22. listopadu 1858
Zella-Mehlis
Úmrtí 9. července 1915 (ve věku 56 let)
Zella-Mehlis
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Carl Wilhelm Freund Walther (22. listopadu 18589. července 1915[1]) byl německý puškař pocházející z města Zella-Mehlis v Sasko-kobursko-gothajském vévodství, který roku 1886 založil zbrojařskou firmu Walther.

Otec Carla Walthera, August Theodor Albert Walther byl slévačem železa a mosazi. Waltherova matka, Rosalie Wilhelmina Amelie Wilibald Pistorová, pocházela ze zbrojařské rodiny Pistorů a byla dcerou Wiliama Pistora. Carl Walther studoval u puškaře Wilibalda Barthelmese a později u Albina Schneidera. Pracoval na výrobě pušek Mauser pro firmu Jopp v Zella-Mehlis, Na podzim roku 1886 otevřel svůj vlastní obchod se zbraněmi, brzy najal další pracovníky, aby uspokojil poptávku po sportovních puškách, které vyráběl.

Roku 1888 se oženil s Minnou Georginou Pickertovou, dcerou výrobce revolverů Christiana Friedricha Pickerta. S ní měl pět synů. Roku 1903, poté co tři synové začali pracovat ve firmě, se zaměřili na výrobu pistolí. O pět let později, roku 1908, Carl Walther společně se svým nejstarším synem Fritzem, navrhl a začal vyrábět první použitelnou německou samonabíjecí pistoli. Právě Fritz Walther převzal vedení společnosti po otcově smrti roku 1915.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Carl Walther na anglické Wikipedii.