Brooke Shaden

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Brooke Shaden
Narození březen 1987 (31 let)
Lancaster
Alma mater Temple University
Povolání fotografka
Webová stránka brookeshaden.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Brooke Shaden (* březen 1987) je americká umělecká fotografka známá především svými autoportréty, které digitálně upravuje v grafickém editoru.

Život a dílo[editovat | editovat zdroj]

Vyrůstala v pensylvánském Lancasteru poblíž země Amišů, absolvovala Temple University s bakalářským titulem v oboru film a angličtina. Svou kariéru fotografky začala v kalifornském Los Angeles vytvářením autoportrétů. Je zastoupena galerií JoAnne Artman Gallery[1] v kalifornském Laguna Beach.[2] Shaden byla jmenována mezi 17 nejlepších digitálních fotografů nadací The Annenberg Space for Photography na jejich výstavu Digital Darkroom.[3] Je častým lektorem Creative Live[4] a spoluorganizátor cyklu The Framed Network The Concept s módní fotografkou Lindsay Adler.[5] Je autorkou knihy Inspiration in Photography: Training your mind to make great art a habit vydané v roce 2013 v nakladatelství Focal Press.[6] Společnost Adobe jmenovala Shaden hlavním speakerem pro Photoshop World Las Vegas 2013.[7]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. The JoAnne Artman Gallery
  2. JoAnne Artman Gallery [online]. joanneartmangallery.com [cit. 2013-12-30]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. The Annenberg Space for Photography - Digital Darkroom [online]. annenbergspaceforphotography.org [cit. 2013-12-30]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. CreativeLIVE, Brooke Shaden [online]. creativelive.com [cit. 2013-12-30]. Dostupné online. (anglicky) 
  5. The Concept [online]. framednetwork.com [cit. 2013-12-30]. Dostupné online. (anglicky) 
  6. Inspiration in Photography: Training your mind to make great art a habit [online]. amazon.com [cit. 2013-12-30]. Dostupné online. (anglicky) 
  7. Photoshop World 2013 - Brooke Shaden Keynote Speech [online]. youtube.com [cit. 2013-12-30]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]