Brian L. Weiss

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Brian Weiss
Brian Weiss (9. října 2012)
Brian Weiss (9. října 2012)
Narození6. listopadu 1944 (78 let)
New York
BydlištěMiami
Alma materKolumbijská univerzita
Yale School of Medicine
Povoláníneurolog, psychiatr, spisovatel a psychoterapeut
Webwww.brianweiss.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Brian Leslie Weiss (* 6. listopadu 1944) je americký psychiatr, hypnotherapeut a spisovatel. Zabývá se výzkumem hypnotické regrese do "minulých životů", hypnotické progrese do budoucích životů a životem duše po smrti těla.

Vzdělání a lékařská kariéra[editovat | editovat zdroj]

Weiss zahájil studium medicíny na Columbijské univerzitě, studium dokončil na univerzitě v Yale v roce 1970. Po stáži zaměřené na vnitřní lékařství na New York University Medical Center se vrátil na Yale, aby zde absolvoval dvouletou stáž v oboru psychiatrie. Poté se stal vedoucím psychiatrického oddělení v Mount Sinai Medical Center, Miami.

Regrese do minulých životů a budoucí život[editovat | editovat zdroj]

V roce 1980 v hypnóze u své pacientky narazil na "vzpomínky" z minulých životů. Když si pomocí dostupných historických pramenů ověřil některé prvky z příběhů Catherine, dospěl k přesvědčení o přežívání prvků lidské osobnosti po smrti těla. Dr. Weiss od roku 1980 provedl regresní terapii u více než 4000 pacientů.

Podle doktora Weisse mnoho fobií a onemocnění pramení ze zkušeností z minulých životů, jejichž uvědomění si může mít léčebný účinek. Také píše o poselstvích přijatých od "mistrů" nebo "vysoce vyvinutých, nefyzických duší", o nichž tvrdí, že s nimi komunikoval prostřednictvím svých pacientů.

Média[editovat | editovat zdroj]

V USA byl se účastnil celostátních televizních a rozhlasových talk show, včetně Oprah Winfrey Show, Coast to Coast AM, Larry King Live a 20/20. Je autorem několika knih zabývajících se reinkarnací, včetně bestselleru Only Love is Real (Jen láska je skutečná).

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Žije se svou ženou Carol v Miami na Floridě. Zde také pořádá semináře zabývající se technikami auto-regresní mediace, konkrétně denní workshopy Hay House I Can Do It a intenzivní zážitkové workshopy na Omega Institute for Holistic Studies v New Yorku.

Bibliografie[editovat | editovat zdroj]

Do češtiny byly dosud přeloženy knihy:

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Brian Weiss na anglické Wikipedii.