Barrio Azteca

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Barrio Azteca alias Los Aztecas, je mexický vězeňský gang, který původně sídlil v El Pasu v Texasu. Skupina pracovala jako polovojenské ozbrojené křídlo za Juárez Cartel, v roce 1997 a v současné době působí jako pobočka mocného La Línea (gang), a sídlo se přesídlilo do Ciudad Juárez.

Eduardo Ravelo vzal kontrolu nad gangem ve válce proti kartelu Sinaloa na rok 2008. Gang funguje alespoň v mexických věznicích také, kde se vyrábí marihuanu a heroin zabývat v mexických věznicích. Další relativní a blízký spolupracovník je Vicente Carrillo Fuentes.

Původ[editovat | editovat zdroj]

Barrio Azteca (BA), byla založen v roce 1986 v oddělení Coffield Unit of TDCJ pětici členů gangu z ulice v El Pasu. Všech pět zakladatelů byly předtím členy pouličního gangu X14. Barrio Azteca vznikl sjednotiteli pouličními gangy z El Pasa, kteří byli uvězněni ve vězení Texas Department of Criminal Justice (TDCJ). Barrio Azteca začalo s 35 členy. Později se skládá z více než 1000 členů a většina z nich je ze západního Texasu, ale členové se nyní nachází v Arizoně, Kalifornii, Coloradu, Illinois, Novém Mexiku a Mexiku.

Barrio Azteca nerekrutovali vždy z pouličních gangů, ale hlavně z členů gangu, kteří byly zatčeni ve věznicích. Nový člen musí být přijat tzv. "seržantem" nebo členem s vyšší hodností, přičemž zadavatel je zodpovědný za to, že musí dodržet všechna BA pravidla. Kapitán musí schválit nového člena, než bude přijat do gangu. Některé z více rozvinutých pouličních gangů patří Puro Barrio Sandoval, Barrio Cantu Rifa, Varrio Hacienda Heights, Colonel Street Locos, a Varrio Northeast. Mimo vězení, jsou pouliční gangy používáni k převozu drog a další činnosti pro BA. Barrio Azteca shromažďuje 10% daň na všechny zisky pouličních gangů. Jednoho dne, byli BA ve válce se třemi pouličními gangy, Nasty Boys, White Fence a Los Fatherless, ale tato válka byla pozastavena, z důvodu další začínající války s gangy Texas Syndicate a Mexikanemi. Barrio Azteca nakonec podepsal příměří s Mexikanemi dne 15. března 1997 na Coffield Unit. Od srpna 1998 se dokončuje kompletní mírová smlouva mezi dvěma gangy.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Barrio Azteca na anglické Wikipedii.