Běh na lyžích na Zimních olympijských hrách 1984

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Běh na lyžích
na Zimních olympijských hrách 1984
Cross country skiing pictogram.svgOlympic rings without rims.svg
Základní údaje
Pořadatel Mezinárodní lyžařská federace
Mezinárodní olympijský výbor
Dějiště Igman
Datum 9. února - 19. února 1984
Soutěže 8 (4 muži, 4 ženy)
Startující 179 (114 mužů, 65 žen) z 32 zemí
Soutěže
5 km ženy
10 km ženy
15 km muži
20 km ženy
30 km muži
50 km muži
štafeta muži ženy

<< 1980 seznam medailistů
seznam medailistek
1988 >>

Běh na lyžích na Zimních olympijských hrách 1984 v Sarajevu.

Přehled medailí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz Celkově
1. Finsko (FIN) 3 1 4 8
2. Švédsko (SWE) 3 1 1 5
3. Sovětský svaz (URS) 1 4 0 5
4. Norsko (NOR) 1 1 2 4
5. Československo (TCH) 0 1 1 2
Celkem 8 8 8 24

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá olympijská medaile Zlato Výkon Stříbrná olympijská medaile Stříbro Výkon Bronzová olympijská medaile Bronz Výkon
15 km klasicky  Gunde Svan
Švédsko (SWE)
41:25.6  Aki Karvonen
Finsko (FIN)
41:34.9  Harri Kirvesniemi
Finsko (FIN)
41:45.6
30 km klasicky  Nikolaj Zimjatov
Sovětský svaz (URS)
1:28:56.3  Alexandr Zavjalov
Sovětský svaz (URS)
1:29:23.3  Gunde Svan
Švédsko (SWE)
1:29:35.7
50 km volný způsob  Thomas Wassberg
Švédsko (SWE)
2:15:55.8  Gunde Svan
Švédsko (SWE)
2:16:00.7  Aki Karvonen
Finsko (FIN)
2:17:04.7
Štafeta 4 x 10 km Švédsko (SWE)
Thomas Wassberg
Benny Kohlberg
Jan Ottosson
Gunde Svan
1:55:06.3 Sovětský svaz (URS)
Alexander Batyuk
Alexandr Zavjalov
Vladimir Nikitin
Nikolaj Zimjatov
1:55:16.5 Finsko (FIN)
Kari Ristanen
Juha Mieto
Harri Kirvesniemi
Aki Karvonen
1:56:31.4

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá olympijská medaile Zlato Výkon Stříbrná olympijská medaile Stříbro Výkon Bronzová olympijská medaile Bronz Výkon
5 km klasicky
  Marja-Liisa Kirvesniemiová
Finsko (FIN)
17:04.0  Berit Aunli
Norsko (NOR)
17:14.1  Květa Jeriová
Československo (TCH)
17:18.3
10 km klasicky   Marja-Liisa Kirvesniemiová
Finsko (FIN)
31:44.2  Raisa Smetaninová
Sovětský svaz (URS)
32:02.9  Brit Pettersenová
Norsko (NOR)
32:12.7
20 km volný způsob   Marja-Liisa Kirvesniemiová
Finsko (FIN)
1:01:45.0  Raisa Smetaninová
Sovětský svaz (URS)
1:02:26.7  Anne Jahren
Norsko (NOR)
1:03:13.6
Štafeta 4 x 5 km
Norsko (NOR)
Inger Helene Nybråten
Anne Jahren
Brit Pettersenová
Berit Aunli
1:06:49.7 Československo (TCH)
Dagmar Švubová
Blanka Paulů
Gabriela Svobodová
Květa Jeriová
1:07:34.7 Finsko (FIN)
Pirkko Määttä
Eija Hyytiäinen
Marjo Matikainenová
Marja-Liisa Kirvesniemiová
1:07:36.7