Asociace dopravních, spedičních a servisních společností Středních Čech

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Asociace dopravních, spedičních a servisních společností Středních Čech
Základní údaje
Právní forma spolek
Datum založení 10. dubna 1995
Adresa sídla Křižíkova 4-6, Praha, 186 80, Česko
Identifikátory
IČO 75104881
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Asociace dopravních, spedičních a servisních společností Středních Čech (zkratkou ADSSS) patří mezi významnější česká dobrovolná sdružení dopravců v osobní i nákladní dopravě. Kolem roku 1992 byla ustavena jako platforma pro spolupráci firem, které vznikly transformací krajských podniků ČSAD ve Středočeském kraji a v Praze.

Sídlí v Praze v budově autobusového nádraží Florenc.

Asociace si, shodně s jinými podobnými sdruženími dopravců, klade za cíl hájit profesní i specifické zájmy členů a podílet se na tvorbě právních předpisů souvisejících s podnikáním v silniční dopravě. Výrazně velkou pozornost přitom věnuje veřejné osobní dopravě. Valných hromad ADSSS se pravidelně účastní zástupci Středočeského kraje, ministerstva dopravy, organizace ROPID, často i magistrátu hl. m. Prahy. Přestože ADSSS zůstala v původním krajském vymezení působnosti (na členy, kteří podnikají zejména na území Středočeského kraje a hlavního města Prahy), významem a aktivitou je téměř srovnatelná s asociací ADSSF, která podobným způsobem vznikla v Jihomoravském kraji a má dnes celostátní působnost.

Struktura[editovat | editovat zdroj]

V čele asociace stojí prezident a dále čtyři viceprezidenti, kteří řídí odborné sekce. V roce 2007 byl prezidentem asociace František Neterda. Od roku 2012 je prezidentem Daniel Adamka.

Asociace spolupracuje s orgány veřejné správy včetně Středočeského kraje i s dalšími významnými dopravními sdruženími. Má zastoupení v představenstvu Svazu dopravy České republiky.

Členové[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy a literatura[editovat | editovat zdroj]