Angel Cop

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Angel Cop
エンゼルコップ
(Angel Cop)
Žánr Detektivní, cyberpunk
OVA
Režisér Ichirō Itano
Studio Soeishinsha Company Ltd.[1]
Vysíláno od 19891994
Počet dílů 6
Délka ~26 minut

Angel Cop (japonsky エンゼルコップ, Enzeru Koppu) je šestidílný OVA seriál Ichrō Sakany, který rovněž režíroval jednotlivé epizody. Angel Cop se rovněž dočkal komiksové manga adaptace, jenž ilustroval Taku Kitazaki pro japonský časopis Newtype (ニュータイプ, Nyūtaipu).

Příběh se odehrává v paralelním vesmíru na počátku 90. let 20. století, kdy Japonsko je největší ekonomickou velmocí na světě (kdežto v reálném světě je postihnuto deflací a "prasknutím" spekulativní bubliny), ale je pod neustálým útokem levicových teroristů a komunistických extrémistů, kteří chtějí zničit japonskou vládu. Japonská vláda na to reagovala vytvořením polo-militantní vládní agentury S.S.F. (Special Security Force), jenž měla za úkol čelit a zastavit extremisty všemi možnými možnostmi (i těmi mimo zákon).

Seriál zaznamenal mírnou vlnu negativního ohlasu ve Spojených státech díky zápletce, která je ryze antisemitského charakteru. V příběhu se divák dozví, že skutečnou hrozbou pro japonskou životní úroveň jsou Židé, kteří chtějí celou zemi sabotovat tím, že ji přemění v radioaktivní skládku. Kalifornská anime překladatelská společnost Manga Entertainment odstranila z titulků veškeré nepřípustné a nevhodné zmínky a nahradila je zmínkami americkými, t.j. američané hráli úlohu neviditelných sabotérů. Zmínky zůstávají nezměněné v původní japonské stopáži.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

  • Angel (původní dabing Mika Doi) – hlavní protagonistka a nesmírně smělá členkyně S.S.F.
  • Sakada Raiden (původní dabing Masaši Ebara, hepburn Masashi Ebara) – parťák Angel, jenž přidělila S.S.F.

Ohlasy[editovat | editovat zdroj]

  • SEVAKIS, Justin. Buried Garbage: Angel Cop' [online]. November 29, 2007, [cit. 2008-03-01]. Dostupné online. (anglicky) 

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. IMDb - Soeishinsha Company Ltd. [jp] - company details. 2012-12-11

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]