Angel Cop

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Angel Cop
エンゼルコップ
(Enzeru Koppu)
Žánr detektivní, cyberpunk
Cílová skupina seinen
OVA
Autor Ičiró Itano
Režisér Ičiró Itano
Scénář Šó Aikawa
Studio Japonsko Sóei šinša
Vydáváno od 19891994
Počet dílů 6
Délka 26 minut
Portál: Anime a Manga

Angel Cop (japonsky エンゼルコップ, Enzeru Koppu) je šestidílný OVA seriál Ičiró Itany, který rovněž režíroval jednotlivé epizody. Angel Cop se také dočkal manga adaptace, již ilustroval Taku Kitazaki a vycházela v časopise Newtype v roce 1990.

Příběh se odehrává v paralelním vesmíru na počátku 90. let 20. století, kdy Japonsko je největší ekonomickou velmocí na světě (kdežto v reálném světě je postihnuto deflací a „prasknutím” spekulativní bubliny), ale je pod neustálým útokem levicových teroristů a komunistických extrémistů, kteří chtějí zničit japonskou vládu. Japonská vláda na to reagovala vytvořením polomilitantní vládní agentury S.S.F. (Special Security Force), jenž měla za úkol čelit a zastavit extremisty všemi možnými možnostmi (i těmi mimo zákon).

Seriál zaznamenal mírnou vlnu negativního ohlasu ve Spojených státech díky zápletce, která je ryze antisemitského charakteru. V příběhu se divák dozví, že skutečnou hrozbou pro japonskou životní úroveň jsou Židé, kteří chtějí celou zemi sabotovat tím, že ji přemění v radioaktivní skládku. Kalifornská překladatelská společnost Manga Entertainment odstranila z titulků veškeré nepřípustné a nevhodné zmínky a nahradila je zmínkami americkými – Američané tedy hráli úlohu neviditelných sabotérů. Zmínky zůstávají nezměněné v původní japonské stopáži.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

  • Angel (seijú: Mika Doi) – hlavní protagonistka a nesmírně smělá členkyně S.S.F.
  • Sakada Raiden (seijú: Masaši Ebara) – parťák Angel, jenž přidělila S.S.F.

Ohlasy[editovat | editovat zdroj]

  • SEVAKIS, Justin. Buried Garbage: Angel Cop [online]. November 29, 2007 [cit. 2008-03-01]. Dostupné online. (anglicky) 

Reference[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]