Afeka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Afeka
AFEKA02.jpg
Poloha
Souřadnice
StátIzraelIzrael Izrael
Afeka
Afeka
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Afeka (hebrejsky: אפקה) je čtvrť v severozápadní části Tel Avivu v Izraeli. Je součástí správního obvodu Rova 1 a samosprávné jednotky Rova Cafon Ma'arav. V jejím rámci pak tvoří podčást širšího urbanistického okrsku Ramat Aviv.

Geografie[editovat | editovat zdroj]

Leží na severním okraji Tel Avivu, cca 2 kilometry od pobřeží Středozemního moře a cca 3 kilometry severně od řeky Jarkon, v nadmořské výšce okolo 30 metrů. Dopravní osou je takzvaná Ajalonská dálnice dálnice číslo 20, která prochází po jejím východním okraji (společně s železniční tratí). Na západě sousedí se čtvrtí Ramat Aviv Gimel, na jihu s areálem Telavivské univerzity. Na severu leží fragment volné zemědělské krajiny.[1][2]

Popis čtvrti[editovat | editovat zdroj]

Plocha čtvrti je vymezena na severu ulicí Barkaj Šmu'el, na jihu ulicemi Josef Aricha a Klackin, na jihozápadě Chajim Levanon a Recanati. Zástavba má charakter nízkých individiuálních domů. V roce 2007 tu žilo 2 461 obyvatel.[3] [4]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Afeka, Ten Aviv, Israel [online]. Google Maps [cit. 2011-06-30]. Dostupné online. (anglicky, hebrejsky) 
  2. amudanan.co.il [online]. amudanan.co.il [cit. 2011-06-30]. Dostupné online. (hebrejsky) 
  3. Quarters and Subquarters [online]. tel-aviv.gov.il [cit. 2011-06-30]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-12-09. (hebrejsky, anglicky) 
  4. שכונות רובע צפון מערב [online]. tel-aviv.gov.il [cit. 2011-06-30]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-01-26. (hebrejsky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]