21 Jump Street

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
21 Jump Street
Základní informace
Země původuUSAUSA USA
Jazykangličtina
Délka109 minut
PředlohaJump Street 21
NámětPatrick Hasburgh
Stephen J. Cannell
ScénářJonah Hill
Michael Bacall
RežiePhil Lord
Chris Miller
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleJonah Hill
Channing Tatum
Brie Larson
Dave Franco
Rob Riggle
Ice Cube
ProdukceStephen J. Cannell
Neal H. Moritz
Jonah Hill
Channing Tatum
HudbaMark Mothersbaugh
KameraBarry Peterson
StřihJoel Negrone
Výroba a distribuce
Premiéra16. března 2012
Produkční společnostiMetro-Goldwyn-Mayer
Original Film
Lord Miller Productions
Relativity Media
DistribuceColumbia Pictures
Metro-Goldwyn-Mayer
Rozpočet42 000 000 $
Tržby201 600 000 $
Předchozí a následující díl
22 Jump Street
21 Jump Street na ČSFDIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

21 Jump Street je americký film z roku 2012 na motivy seriálu Jump Street 21.[1][2] Režie se ujali Chris Miller a Phil Lord, střihu Joel Negron a hudby Mark Mothersbaugh. V hlavních rolích hrají Jonah Hill a Channing Tatum.[1] Pokračováním tohoto snímku je film 22 Jump Street.[2]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Schmidt (Jonah Hill) je ušlápnutý středoškolák, který se bojí pozvat dívku svých snů na ples, s vlasy na Eminema. Naproti tomu Jenko (Channing Tatum) je oblíbený sportovec a rváč. Shodou okolností se oba dostanou na policejní akademii kde se spřátelí. Projdou školou a jako parťáci spolu hlídkují na ulicích.

Podaří se jim dostat šéfa dealerů drog Dominga (DeRay Davis), ale protože jednali neprofesionálně, tak je Domingo propuštěn. Oba jsou předěleni do jednotky Jump Street, která sleduje trestné činnosti na středních školách. Jump Street vede kapitán Dickson (Ice Cube), černoch plný vzteku. Jsou posláni do utajení zabránit prodeji drog a nalézt distributora. Oba hned zjišťují, že se střední od jejich dob hodně změnila a chlapce to udivuje. Nastoupil digitální věk a Schmidt s Jenkem se s tím musí vypořádat. Jenko ale poplete identity, a tak jsou jim prohozeny předměty. Schmidt chodí do sportu a Jenko na chemii.

Schmidt je zamiluje do své spolužačky z dramaťáku Molly (Brie Larson) a spřátelí se s dealerem Erikem (Dave Franco). Uspořádá velkou párty na které s Jenkem zbije bandu feťáků z jiných škol. Schmidt je stále více oblíbený a Jenka začíná bavit učení. Schmidt si taky hraje na dealera, ale drogy odnáší Dicksonovi. Jenko odposlouchává Erikův mobil, ze kterého se dozví o spojení s Domingovým gangem. Při zběsilé honičce autem, Schmidt promešká divadelní představení a je spolu s Jenkem ze školy vyloučen. Erik si je oba najme jako bodyguardy a jde se setkat s distributorem. Překvapivě je to tělocvikář Walters (Rob Riggle).

Za Waltersem zajde Domingo a Schmidta s Jenkem pozná. Když jsou chlapcům pod pohrůžkou smrti Molly odebrány zbraně, tak se zdá, že jsou oba mrtví. Objeví se ale agenti DEA (Peter DeLuise, Johnny Depp). Ti jsou zabiti a následuje přestřelka. Schmidt s Jenkem jdou po Waltersovi, ten postřelí Jenka. Schmidt střelí Walterse do rozkroku. Oba jsou vyznamenáni Dicksonem a přeloženi, ke svému zděšení, na další školu.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Jonah Hill Morton Schmidt
Channing Tatum Greg Jenko
Ice Cube Dickson
Brie Larson Molly Tracey
Ellie Kemper paní Griggsová
Dave Franco Eric Molson
DeRay Davis Domingo
Jake Johnson ředitel Dadier
Caroline Aaron Annie Schmidt
Joe Chrest David Schmidt
Dax Flame Zack
Chris Parnell pan Gordon
Rob Riggle pan Walters

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]