.by

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
.by
Uvedena1994
Typ TLDNárodní doména nejvyššího řádu
StatusAktivní
RegistrátorStátní centrum bezpečnosti informací při Prezidentovi republiky Bělorusko
UžitíSubjekty spojené s Běloruskem
Omezení registraceJen pro osoby sídlící v Bělorusku, domény na třetí úrovni mají specifické podmínky užití
StrukturaJe možné registrovat domény na druhé úrovni, jakož i domény na třetí úrovni u určitých doménových jmen na druhé úrovni
DokumentyPravidla registrace (rusky)
Webwww.tld.by

.by je národní doména nejvyššího řádu pro Bělorusko. Doménu spravuje Státní centrum bezpečnosti informací při Prezidentovi republiky Bělorusko (Государственный центр безопасности информации при Президенте Республики Беларусь). Kódové označení „by“ pochází z alternativního způsobu transkripce názvu Bělorusko do angličtiny v podobě Byelorussia, která se užívala v době, kdy bylo Bělorusko součástí Sovětského svazu.

Registrace[editovat | editovat zdroj]

Státní centrum bezpečnosti informací při Prezidentovi republiky Bělorusko (SCBI) umožní registraci domény druhé úrovně jakékoliv osobě sídlící v Bělorusku. Některé domény třetí úrovně (např. bar.gov.by či foo.mil.by) jsou nabízeny pouze příslušným vládním organizacím. Název pro doménu druhé úrovně nesmí kolidovat s již existujícími doménami či s obecně známými názvy obchodních společností. Výraz musí obsahovat alespoň dva znaky latinky a nesmí začínat ani končit spojovníkem (-). SCBI rovněž může odmítnout registraci domén, která by obsahovala vulgární či nezákonná slova a výrazy.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]