Šablona:Podíl mandátů

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
50/100

Mandáty[editovat zdroj]

Do infoboxu politické strany, vlády nebo jiné tabulky ve článku vkládejte počet mandátů, který oficiálně politický subjekt (strana, hnutí, koalice, …) získal v daných volbách. Počet získaných mandátů vzešlých z voleb se nerovná počtu straníků daného subjektu, kteří byli zvoleni na kandidátce jiného subjektu. Změny mandátů v průběhu volebního období (tzv. přeběhlíků), pak zapisujte do sekce Poznámky odkazem z infoboxu.

Příklad: V českých parlamentních volbách 2010 byli na kandidátce TOP 09 zvoleni 3 členové Starostové a nezávislí a 2 členové Starostové pro Liberecký kraj. Ani jeden z těchto dvou subjektů se voleb neúčastnil, tedy nezískal žádný mandát a pět daných mandátů získala TOP 09:

  • STAN = 0 mandátů
  • Starostové pro Liberecký kraj = 0 mandátů
  • TOP 09 = 5 mandátů (celkově 41 mandátů)

V případě společně nominovaného kandidáta – fakticky jej do voleb navrhuje pouze jedna navrhující strana, který získal mandát, se tento připisuje do infoboxu všem subjektům, za které byl zvolen, tj. volební straně. (Příklad: Volební strana TOP 09 a „STAN“ nominovala společně do Senátu 5 kandidátů, navrhující stranou byla „STAN“, 2 z nich se stali senátory, oběma subjektům – volební straně se připíší +2 mandáty).

Použití[editovat zdroj]

{{Podíl mandátů|počet získaných mandátů|počet mandátů v uskupení celkem|hex = barva}}

Parametr počet mandátů v uskupení celkem obsahuje počet mandátů (=křesel), které se v daném uskupení obsazují celkově (tedy např. u Poslanecké sněmovny PČR 200, u Senátu PČR 81 atd.).

Při použití parametru |vertikálně = ano se text počet získaných mandátů/počet mandátů v uskupení celkem přenese nad grafické znázornění.