Tato stránka je zamčena pro neregistrované a nové uživatele

Šablona:Náhled

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, aniž by se úprava uložila. Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, vyplňte do pole shrnutí editace stručný popis provedených změn a změny uložte.

Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou pustit do dalších úprav, oprav a doplnění článku. Každá uložená změna se zapisuje do historie článku a do seznamu posledních změn na Wikipedii. Při častém ukládání se tyto zbytečně přeplňují a znepřehledňují. Hrozí také riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Děkuji za pochopení.

Šablona náhled se vkládá do diskuzní stránky uživatelům, kteří editují článek několikanásobně v krátkém časovém úseku a místo používání náhledu ho rovnou uloží. Historie článků je pak zbytečně dlouhá a opakované editace hrozí editačním konfliktem.

Šablona se vkládá substitucí:

{{subst:Náhled}} --~~~~

Pokud uživatel výzvu nadále ignoruje, lze použít šablonu {{subst:Náhled2}}.

Pokud uživatel pouze nevyplňuje Shrnutí editace, lze použít šablonu {{subst:Shrnutí}}.