Český pivní festival

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Logo Českého pivního festivalu
Pohled do hlavního stanu Českého pivního festivalu 2014.

Český pivní festival je největší pivní festival v České republice, který hostí 50 tisíc návštěvníků a koná se každoročně po dobu 17 dnů v květnu na pražské Letenské pláni.

Zaměření akce[editovat | editovat zdroj]

Festival se vyprofiloval v největší zábavní událost pražského kulturního kalendáře a byl zařazen mezi 40 světových akcí doporučovaných renomovaných britským deníkem The Financial Times. Český pivní festival se tak objevil po boku takových akcí jako jsou Letní olympijské hry 2012 v Londýně, Wimbledon či Filmový festival v Cannes.

Pro návštěvníky je připraveno více než 100 druhů českých piv, tradiční česká gastronomie a bohatý doprovodný program. Jídlo a pivo špičkové kvality je servírováno na porcelánu a v skleněných džbáncích.

Areál festivalu o rozloze 3675 m2 je tvořen uzavřeným komplexem velkoplošných stanů mezi nimiž je atriová zahrádka.

Jednotným platebním systémem na festivalu je speciální magnetická karta, na kterou si návštěvník nahrává hotovost nebo libovolnou částku z platební karty.

Český pivní festival v zahraničí[editovat | editovat zdroj]

Český pivní festival vyváží české pivo, tradiční českou gastronomii a kulturu i do zahraničí.

Zahraniční festival proběhl například v roce 2010 na náměstí Rossmarkt ve Frankfurtu nad Mohanem nebo v roce 2011 na náměstí Alexanderplatz v Berlíně.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]