Český pivní festival

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Logo Českého pivního festivalu

Český pivní festival je největší pivní festival v České republice, který hostí 50 tisíc návštěvníků a koná se každoročně po dobu 17 dnů v květnu v Praze.

Popis akce[editovat | editovat zdroj]

Pohled do hlavního stanu Českého pivního festivalu

Pro návštěvníky je připraveno více než 100 druhů českých piv, tradiční česká gastronomie a bohatý doprovodný program. Jídlo a pivo špičkové kvality je servírováno na porcelánu a v skleněných džbáncích.

Areál festivalu je tvořen uzavřeným komplexem velkoplošných stanů mezi nimiž je atriová zahrádka. V roce 2011 byl na Českém pivním festivalu postaven největší pivní stan, který kdy byl na území České republiky postaven. Tento stan bude byl co do velikosti (40x100 m) a kapacity (10.000 míst k sezení) srovnatelný s největšími stany mnichovského Oktoberfestu.

Festival se vyprofiloval v největší zábavní událost pražského kulturního kalendáře a byl zařazen mezi 40 světových akcí doporučovaných renomovaných britským deníkem The Financial Times. Český pivní festival se tak objevil po boku takových akcí jako jsou Letní olympijské hry 2012 v Londýně, Wimbledon či Filmový festival v Cannes.[1][2]

Jednotným platebním systémem na festivalu byl tzv. tolar.[3] Nyní je to speciální magnetická karta, na kterou si návštěvník nahrává hotovost nebo libovolnou částku z platební karty.

Český pivní festival v zahraničí[editovat | editovat zdroj]

Český pivní festival vyváží české pivo, tradiční českou gastronomii a kulturu i do zahraničí. První menší zahraniční verze Českého pivního festivalu se konala v září 2010 ve Frankfurtu, příští rok se rozšířila také do Berlína a Moskvy. Největší byl v Moskvě v VDNCh parku s kapacitou 10.000 míst k sezení.[4] V roce 2013 také debutoval v Chicagu a New Yorku.[5]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Český pivní festival se dostal mezi 40 nejzajímavějších událostí pro rok 2012
  2. The Financial Times: Travel Calendar
  3. Český pivní festival bude točit pivo do tupláků, aby uhasil žízeň
  4. Český pivní festival Praha 2011 se blíží
  5. Czech Beer Festival hopes to tap 180,000 visitors

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]