Zápas na Letních olympijských hrách 1992 - muži, volný styl do 52 kg

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zápas na LOH 1992
Volný styl Řecko-římský
  48 kg     48 kg  
  52 kg     52 kg  
  57 kg     57 kg  
  62 kg     62 kg  
  68 kg     68 kg  
  74 kg     74 kg
  82 kg     82 kg
  90 kg     90 kg
  100 kg     100 kg
  130 kg     130 kg


Zápas ve volném stylu ve váhové kategorii do 52 kg probíhal na Letních olympijských hrách 1992 v Barcelonském Instituto Nacional de Educación Física de Cataluña. O medaile se utkalo celkem 19 zápasníků.

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Zlato  Li Hak-Son
Severní Korea (PRK)
Stříbro  Zeke Jones
Spojené státy americké (USA)
Bronz  Valentin Jordanov
Bulharsko (BUL)

Turnajové výsledky[editovat | editovat zdroj]

Zápasníci jsou rozděleni do dvou skupin. Je aplikován systém na dvě porážky.

Legenda
  • TO — Lopatkové vítězství
  • SP — Vítězství pro převahu, 12 až 14 bodů rozdíl, poražený s body
  • SO — Vítězství pro převahu, 12 až 14 bodů rozdíl, poražený bez bodů
  • ST — Vítězství na technickou převahu, 15 bodů rozdíl
  • PP — Vítězství na body, poražený s body
  • PO — Vítězství na body, poražený bez bodů
  • PA — Vítězství pro soupeřovo zranění
  • DQ — Vítězství pro soupeřovu diskvalifikaci
  • D2 — Oba zápasníci diskvalifikováni pro pasivitu, skóre 0-0
  • DNA — Nenastoupil
  • L — Porážky
  • ER — Kolo vyřazení
  • CP — Klasifikační body
  • TP — Technické body

Skupiny[editovat | editovat zdroj]

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

L CP TP L
Kolo 1
0  Li Hak-Son (PRK) 4-0 ST 15-0  Joe Oziti (NGR) 1
0  Valentin Jordanov (BUL) 3-1 PP 2-1  Vladimir Toguzov (EUN) 1
1  Shane Stannett (NZL) 0-4 TO 1:22  Majid Torkan (IRI) 0
1  Anil Kumar (IND) 0-4 ST 1-17  Ahmet Orel (TUR) 0
0  Tserenbaataryn Enkhbayar (MGL) Bye
Kolo 2
1  Tserenbaataryn Enkhbayar (MGL) 0-3 PO 0-4  Li Hak-Son (PRK) 0
2  Joe Oziti (NGR) 0-4 TO 1:49  Valentin Jordanov (BUL) 0
2  Vladimir Toguzov (EUN) 0-3 PO 0-1  Shane Stannett (NZL) 1
0  Majid Torkan (IRI) 4-0 ST 16-1  Anil Kumar (IND) 2
0  Ahmet Orel (TUR) Bye
Kolo 3
0  Ahmet Orel (TUR) 3-1 PP 14-9  Tserenbaataryn Enkhbayar (MGL) 2
0  Li Hak-Son (PRK) 4-0 TO 3:22  Shane Stannett (NZL) 2
0  Valentin Jordanov (BUL) 3-1 PP 3-2  Majid Torkan (IRI) 1
Kolo 4
1  Ahmet Orel (TUR) 1-3 PP 4-6  Valentin Jordanov (BUL) 0
0  Li Hak-Son (PRK) 3-0 PO 4-0  Majid Torkan (IRI) 2
Kolo 5
2  Ahmet Orel (TUR) 1-3 PP 8-17  Li Hak-Son (PRK) 0
0  Valentin Jordanov (BUL) Bye
Kolo 6
1  Valentin Jordanov (BUL) 1-3 PP 4-6  Li Hak-Son (PRK) 0
Zápasník L ER CP
 Li Hak-Son (PRK) 0 - 20
 Valentin Jordanov (BUL) 1 - 14
 Ahmet Orel (TUR) 2 5 9
 Majid Torkan (IRI) 2 4 9
 Tserenbaataryn Enkhbayar (MGL) 2 3 1
 Vladimir Toguzov (EUN) 2 2 1
 Anil Kumar (IND) 2 2 0
 Joe Oziti (NGR) 2 2 0
 Shane Stannett (NZL) 2 3 3

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

L CP TP L
Kolo 1
0  Constantin Corduneanu (ROU) 3-1 PP 6-1  Christopher Woodcraft (CAN) 1
1  Choukri Boudchiche (TUN) 0-4 ST 0-15  Zeke Jones (USA) 0
0  Alfredo Levya (CUB) 3-1 PP 4-1  Thierry Bourdin (FRA) 1
1  Mitsuru Sato (JPN) 1-3 PP 3-5  Kim Sun-Hak (KOR) 0
0  Laureano Atanes (ESP) Bye
Kolo 2
1  Laureano Atanes (ESP) 0-4 ST 0-15  Constantin Corduneanu (ROU) 0
1  Christopher Woodcraft (CAN) 3-0 PO 10-0  Choukri Boudchiche (TUN) 2
0  Zeke Jones (USA) 4-0 ST 16-1  Alfredo Levya (CUB) 1
2  Thierry Bourdin (FRA) 0-4 TO 3:13  Mitsuru Sato (JPN) 1
0  Kim Sun-Hak (KOR) Bye
Kolo 3
0  Kim Sun-Hak (KOR) 4-0 TO 3:05  Laureano Atanes (ESP) 2
1  Constantin Corduneanu (ROU) 0-3 PO 0-1  Zeke Jones (USA) 0
1  Christopher Woodcraft (CAN) 4-0 TO 2:44  Alfredo Levya (CUB) 2
1  Mitsuru Sato (JPN) Bye
Kolo 4
1  Mitsuru Sato (JPN) 4-0 TO 3:18  Constantin Corduneanu (ROU) 2
0  Kim Sun-Hak (KOR) 3-1 PP 7-5  Christopher Woodcraft (CAN) 2
0  Zeke Jones (USA) Bye
Kolo 5
0  Zeke Jones (USA) 3-1 PP 9-5  Mitsuru Sato (JPN) 2
0  Kim Sun-Hak (KOR) Bye
Kolo 6
1  Kim Sun-Hak (KOR) 1-3 PP 4-5  Zeke Jones (USA) 0
Zápasník L ER CP
 Zeke Jones (USA) 0 - 17
 Kim Sun-Hak (KOR) 1 - 11
 Mitsuru Sato (JPN) 2 5 10
 Christopher Woodcraft (CAN) 2 4 9
 Constantin Corduneanu (ROU) 2 4 7
 Alfredo Levya (CUB) 2 3 3
 Laureano Atanes (ESP) 2 3 0
 Thierry Bourdin (FRA) 2 2 1
 Choukri Boudchiche (TUN) 2 2 0

Finále[editovat | editovat zdroj]

CP TP
Zápas o 9. místo
 Tserenbaataryn Enkhbayar (MGL) DNA  Constantin Corduneanu (ROU)
Zápas o 7. místo
 Majid Torkan (IRI) 3-1 PP 2-1  Christopher Woodcraft (CAN)
Zápas o 5. místo
 Ahmet Orel (TUR) DNA  Mitsuru Sato (JPN)
Zápas o 3. místo
 Valentin Jordanov (BUL) 3-1 PP 9-3  Kim Sun-Hak (KOR)
Finálový zápas
 Li Hak-Son (PRK) 3-1 PP 8-1  Zeke Jones (USA)

Finálové pořadí[editovat | editovat zdroj]

  1.  Li Hak-Son (PRK)
  2.  Zeke Jones (USA)
  3.  Valentin Jordanov (BUL)
  4.  Kim Sun-Hak (KOR)
  5.  Ahmet Orel (TUR)
  6.  Mitsuru Sato (JPN)
  7.  Majid Torkan (IRI)
  8.  Christopher Woodcraft (CAN)
  9.  Constantin Corduneanu (ROU)
  10.  Tserenbaataryn Enkhbayar (MGL)

Reference[editovat | editovat zdroj]