Zápas na Letních olympijských hrách 1984 - muži, řecko-římský do 68 kg

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zápas na LOH 1984
Volný styl Řecko-římský
  48 kg     48 kg  
  52 kg     52 kg  
  57 kg     57 kg  
  62 kg     62 kg  
  68 kg     68 kg  
  74 kg     74 kg
  82 kg     82 kg
  90 kg     90 kg
  100 kg     100 kg
  +100 kg     +100 kg


Zápas řecko-římský ve váhové kategorii do 68 kg probíhal na Letních olympijských hrách 1984 v Anaheimském Convention Center. O medaile se utkalo celkem 14 zápasníků.

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Zlato  Vlado Lisjak
Jugoslávie (YUG)
Stříbro  Tapio Sipilä
Finsko (FIN)
Bronz  James Martinez
Spojené státy americké (USA)

Turnajové výsledky[editovat | editovat zdroj]

Zápasníci jsou rozděleni do dvou skupin. Je aplikován systém na dvě porážky.

Legenda
  • TF — Lopatkové vítězství
  • ST — Vítězství na technickou převahu, 12 bodů rozdíl
  • PP — Vítězství na body, 1-7 bodů rozdíl, poražený s body
  • PO — Vítězství na body, 1-7 bodů rozdíl, poražený bez bodů
  • SP — Vítězství na body, 8-11 bodů rozdíl, poražený s body
  • SO — Vítězství na body, 8-11 bodů rozdíl, poražený bez bodů
  • P0 — Vítězství pro pasivitu, protivník bez bodů
  • P1 — Vítězství pro pasivitu, vedoucí 1-7 bodů
  • PS — Vítězství pro pasivitu, vedoucí 8-11 bodů
  • DC — Vítězství z rozhodnutí, skóre 0-0
  • PA — Vítězství pro soupeřovo zranění
  • DQ — Vítězství pro soupeřovu diskvalifikaci
  • DNA — Nenastoupil
  • L — Porážky
  • ER — Kolo vyřazení
  • CP — Klasifikační body
  • TP — Technické body

Skupiny[editovat | editovat zdroj]

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

L CP TP L
Kolo 1
1  Seiji Nemoto (JPN) 1-3 PP 5-6  Deitmar Streitler (AUT) 0
0  Sümer Koçak (TUR) 3-1 PP 12-9  Lee Yeun-Ik (KOR) 1
0  Ştefan Negrişan (ROU) 3-1 PP 7-3  Said Souaken (MAR) 1
0  Vlado Lisjak (YUG) Bye
Kolo 2
0  Vlado Lisjak (YUG) 3-0 PO 7-0  Seiji Nemoto (JPN) 2
0  Deitmar Streitler (AUT) 3-0 P1 5:28  Sümer Koçak (TUR) 1
2  Lee Yeun-Ik (KOR) 0-3 PO 0-5  Ştefan Negrişan (ROU) 0
1  Said Souaken (MAR) Bye
Kolo 3
2  Said Souaken (MAR) 1-3 PP 5-7  Deitmar Streitler (AUT) 0
0  Vlado Lisjak (YUG) 3-1 PP 11-4  Sümer Koçak (TUR) 2
0  Ştefan Negrişan (ROU) Bye
Final
 Ştefan Negrişan (ROU) 1-3 DC 0-0  Vlado Lisjak (YUG)
 Deitmar Streitler (AUT) 0-3.5 PS 5:33  Ştefan Negrişan (ROU)
 Vlado Lisjak (YUG) 3-1 PP 8-6  Deitmar Streitler (AUT)
Zápasník L ER CP Final
 Vlado Lisjak (YUG) 0 - 6 6
 Ştefan Negrişan (ROU) 0 - 6 4.5
 Deitmar Streitler (AUT) 0 - 9 1
 Sümer Koçak (TUR) 2 3 4
 Said Souaken (MAR) 2 3 2
 Lee Yeun-Ik (KOR) 2 2 1
 Seiji Nemoto (JPN) 2 2 1

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

L CP TP L
Kolo 1
0  Mohamed Al-Nakdali (SYR) 4-0 ST 12-0  Boris Goldstein (ARG) 1
0  Tapio Sipilä (FIN) 3-0 PO 5-0  Gerry Svensson (SWE) 1
0  James Martinez (USA) 4-0 TF 2:44  Antonios Papadopoulos (GRE) 1
0  Shaban Ibrahim (EGY) Bye
Kolo 2
1  Shaban Ibrahim (EGY) 0-4 TF 0:48  Mohamed Al-Nakdali (SYR) 0
2  Boris Goldstein (ARG) 0-4 ST 3-15  Tapio Sipilä (FIN) 0
2  Gerry Svensson (SWE) 0-4 TF 5:59  James Martinez (USA) 0
1  Antonios Papadopoulos (GRE) Bye
Kolo 3
2  Antonios Papadopoulos (GRE) 1-3 PP 3-5  Shaban Ibrahim (EGY) 1
1  Mohamed Al-Nakdali (SYR) 0-4 ST 0-12  Tapio Sipilä (FIN) 0
0  James Martinez (USA) Bye
Kolo 4
0  James Martinez (USA) 3-1 PP 9-7  Mohamed Al-Nakdali (SYR) 2
2  Shaban Ibrahim (EGY) 0-3 P1 1:19  Tapio Sipilä (FIN) 0
Final
 James Martinez (USA) 1-3 PP 2-5  Tapio Sipilä (FIN)
Zápasník L ER CP Final
 Tapio Sipilä (FIN) 0 - 14 3
 James Martinez (USA) 1 - 11 1
 Mohamed Al-Nakdali (SYR) 2 4 9
 Shaban Ibrahim (EGY) 2 4 3
 Antonios Papadopoulos (GRE) 2 3 1
 Gerry Svensson (SWE) 2 2 0
 Boris Goldstein (ARG) 2 2 0

Finále[editovat | editovat zdroj]

CP TP
Zápas o 5. místo
 Deitmar Streitler (AUT) 3-1 PP 8-4  Mohamed Al-Nakdali (SYR)
Zápas o 3. místo
 Ştefan Negrişan (ROU) 0-4 TF 0:25  James Martinez (USA)
Finálový zápas
 Vlado Lisjak (YUG) 4-0 TF 0:57  Tapio Sipilä (FIN)

Finálové pořadí[editovat | editovat zdroj]

  1.  Vlado Lisjak (YUG)
  2.  Tapio Sipilä (FIN)
  3.  James Martinez (USA)
  4.  Ştefan Negrişan (ROU)
  5.  Deitmar Streitler (AUT)
  6.  Mohamed Al-Nakdali (SYR)
  7.  Shaban Ibrahim (EGY)
  8.  Sümer Koçak (TUR)

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Wrestling at the 1984 Summer Olympics – Men's Greco-Roman 68 kg na anglické Wikipedii.