Nurofen

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Nurofen je obchodní označení léku ze skupiny léčiv používaných k potlačení bolesti (analgetika), horečky (antipyretika) a zánětu (antirevmatika). Nurofen je především ibuprofen.[1] Držitel registrace je firma Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd., Slough, Velká Británie.[2]

Varianty dostupné na českém trhu[editovat | editovat zdroj]

Na českém trhu existovalo v červenci 2008 v šest variant Nurofenu (Nurofen, Nurofen Forte , Nurofen Stopgrip, Nurofen pro děti - čípky, Nurofen liquid capsules, Nurofen pro děti active)

Všechny kromě varianty Nurofen Stopgrip obsahují jako účinnou látku pouze ibuprofen, jde tedy o ekvivalenty léků, jako je Ibalgin (200 nebo 400 mg ibuprofenu), Ibuprofen (400 mg) nebo Brufen (100 mg sirup, 400 mg tablety) a dalších.

Nurofen Stopgrip[editovat | editovat zdroj]

Léčivo Nurofen Stopgrip obsahuje vedle ibuprofenu (200 mg/tbl.) i pseudoefedrin (30 mg/tbl) a používá se k potlačení příznaků zánětů horních cest dýchacích. Kontroverzi budí jeho snadná dostupnost, protože patří mezi léky, jež jsou zneužívány k výrobě pervitinu.[3]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Nurofen website [online]. Nurofen.com, [cit. 2011-11-17]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. http://www.lekarna.cz/nurofen-stopgrip-tbl-obd-12/ 23.7.2008
  3. Martin Eckstein: Výroba pervitinu stojí na lécích proti chřipce tyden.cz, 23.7.2008

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]


Star of life2.svg
Wikipedie neručí za správnost lékařských informací v tomto článku. V případě potřeby vyhledejte lékaře!
Přečtěte si prosím pokyny pro využití článků o zdravotnictví.