Lego Modular Houses

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Lego sety 10185, 10197 a 10211 dohromady tvořící jeden celek - ulici.

Modular Buildings, česky modulární budovy, je jeden z produktů společnosti LEGO Group, který se začal prodávat v roce 2007. Vytvořené na popud komunity dospělých fanoušků lega (AFOL) jsou sety primárně určeny pro zkušené stavitele, jelikož sety obvykle obsahují více než 2000 kostiček a jsou použity neobvyklé stavební techniky. Na rozdíl od většiny stavebnic Lego, tato série je označena jako 16+, je tedy Lego designéry a fanoušky označována jako "Lego pro dospělé". Série obsahuje sety Market Street, Cafe Corner, Green Grocer, Fire Brigade, Grand Emporium, Pet Shop, Town Hall, Palace Cinema a nejnovější Parisian Restaurant(2014).

Sety[editovat | editovat zdroj]

Do dnešního data bylo v této sérii vydáno osm stavebnic, přibližně jedna nová za rok.

Café Corner[editovat | editovat zdroj]

Café Corner (číslo setu: 10182) byl první set ze série Modular Buildings. Byl vydán v roce 2007. Set obsahuje 2056 součástek a je doporučen pro starší šetnácti let.

Market Street[editovat | editovat zdroj]

Market Street (číslo setu: 10190) byl druhý set ze série Modular Buildings. Byl vydán jako následující po Café Corner v roce 2007. Set obsahuje 1248 kostiček a je určen pro starší deseti let. Byl vydán v rámci programu Factory, což byla řada setů, které byly vytvořeny fanoušky Lega. Autorem návrhu byl holandský fanoušek Lega Eric Brok.

Green Grocer[editovat | editovat zdroj]

Green Grocer (číslo setu: 10185) byl třetí set ze série Modular Buildings. Byl vydán v roce 2008. Set obsahuje 2352 součástek a je doporučen pro starší šetnácti let.

Fire Brigade[editovat | editovat zdroj]

Fire Brigade (číslo setu: 10197) je čtvrtý set ze série Modular Buildings. Byl vydán v roce 2009. Set obsahuje 2231 součástek a je doporučen pro starší šestnácti let. Model je kopií americké hasičské stanice ze 40. let minulého století. Součástí setu je dobové hasičské auto, čtyři minifigurky a policejní set.

Grand Emporium[editovat | editovat zdroj]

Grand Emporium (číslo setu: 10211), vydaný v květnu 2010, je pátý set ze série Modular Buildings. Set obsahuje 2182 kostiček a je doporučen pro starší šestnácti let. Model představuje realistický obchodní dům ze začátku 20. století, set obsahuje realistický interier, křišťálový lustr či eskalátor. Set je stejně jako Café Corner proveden jako rohový.

Pet Shop[editovat | editovat zdroj]

Pet Shop (číslo setu: 10218), vydaný v červnu 2011, je šestý set ze série Modular Buildings. Set obsahuje 2032 kostiček a je doporučen pro starší šestnácti let. Jedná se o první set v sérii který se skládá ze dvou samostatných budov v jednom setu (městský dům a samotný zverimex). Set obsahuje čtyři minifigurky, součástky zvířat a mnoho příslušenství.

Town Hall[editovat | editovat zdroj]

Town Hall (číslo setu:10224), byl vydán v květnu 2012 a je sedmý set ze série Modular Buildings. Set obsahuje 2766 kostiček (doposud nejvíce z celé série) a je doporučen pro starší šestnácti let. Jedná se o radnici se spoustou doplňků jako je fungující výtah, atrium či věž s hodinami.

Palace Cinema[editovat | editovat zdroj]

Palace Cinema (číslo setu:10232), byl vydán v březnu 2013 a je osmý set ze série Modular Buildings. Set obsahuje 2194 dílků. Opět je pro starší šestnácti let. Je to stavebnice rohové budovy kina volně inspirované Grauman's Chinese Theatre.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Lego Modular Houses na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]